Журналіст заявив, що Білорусь запросила ФСБ РФ охороняти кордон з Україною

Журналіст заявив, що Білорусь запросила ФСБ РФ охороняти кордон з Україною


Український журналіст Андрій Цаплієнко опублікував документ, який свідчить про запрошення головою Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь Анатолієм Лапо співробітників Федеральної служби безпеки Росії на україно-білоруський кордон для створення постійних розвідувальних постів, повідомляє ТСН.

Мова йде про перехоплений лист головного білоруського прикордонника Анатолія Лаппа своєму російському колезі, першому заступнику ФСБ Володимиру Кулішову. В ньому російським силовикам пропонується створити постійні розвідувальні пости вздовж усього українсько-білоруського кордону.

Ці об’єкти в листі називаються спільними постами радіоелектронної та технічної розвідки. На них будуть працювати російська розвідувальна техніка й російські силовики.

Як можна стверджувати на підставі опублікованого документу, на україно-білоруський кордон планують завести прикордонні підрозділи російської ФСБ.

Лист з запрошенням російських ФСБівців на кордон датований 17 грудня минулого року. Як стверджує у своєму матеріалі Цаплієнко, саме з того часу на тихих білоруських заставах почалася метушня.

"На активних напрямках вони несуть службу більш інтенсивно. Останній час ми спостерігаємо частіше ними несення служби, і пішим чином, і в нічний час, і з використанням техніки",  – начальник відділу інспекторів прикордонної служби “Задеріївка” Олег Омельчишин.

Як говорить командувач Об'єднаних Сил Сергій Наєв, якщо розвідувальні пости створять, росіяни, як на долоні, бачитимуть рух техніки в прикордонній смузі і слухатимуть весь ефір – від мобільних телефонів до зашифрованих засобів зв’язку.

"Вони будуть використовувати засоби такі самі, як на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", – командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України, генерал-лейтенант Сергій Наєв.


Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні. 


Генерал запевнив, що наразі українські силовики проводять контррозвідувальні заходи з метою унеможливлення потенційних дій росіян. 

"Ми вживаємо контррозвідувальних заходів, розуміємо, що може бути створений союз і спільні Збройні Сили або Збройні Сили під єдиним командуванням, – командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України, генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Аналітик фонду "Повернись живим" Антон Шевченко ще у вересні минулого року аналізував можливі варіанти гібридної агресії ЗС РФ проти Республіки Білорусь


Переглядів: 8461

Останні новини