Кораблі та літаки – Україна спільно з Румунією провели навчання у Чорному морі

Кораблі та літаки – Україна спільно з Румунією провели навчання у Чорному морі


Наприкінці травня у північно-західній частині Чорного моря пройшли навчання типу PASSEX, в яких взяли участь український катер «Старобільськ» та корвет ВМС Румунії «Контр-адмірал Хорія Мацелларіу».

Кораблі відпрацювали низку завдань щодо підвищення взаємосумісності у відповідності до стандартів НАТО. Українська авіація імітувала напад на кораблі і військові моряки обох держав відпрацювали дії з протиповітряної оборони.

«Екіпажі кораблів відпрацювали низку спільних навчальних вправ та виконали маневр в строях різного типу. Крім того, кораблі відпрацювали ускладнене і тактичне маневрування в морі, вправлялись у встановленні та веденні зв’язку відповідно до стандартів НАТО», – зазначив командир патрульного катеру «Старобільськ» старший лейтенант Павло Гладченко.

Патрульний катер «Старобільськ» ВМС України взяв участь в тренуваннях «PASSEX»

Румунське командування ВМС відзначає, що останніми роками відбувається інтенсивна співпраця між румунськими та українськими ВМС в галузі підготовки у морі, наземних та лагунових акціях у районі дельти Дунаю.

Український катер «Старобільськ»

«Обидві країни розбудовують дружні стосунки в районі Дунаю – важливого району для Румунії, адже у випадку окупації Південної України, Росія буде становити загрозу Румунії у цьому регіоні», –зазначив керівник аналітичного відділу Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

За його словами PASSEX – це типові навчання для українського флоту, які відбувається постійно з різними країнами та з різними кораблями.

«Це тип навчань, метою якого є підтримка взаємодії з кораблями країн-членів НАТО. Під час цих навчань кораблів, катерів, випрацьовуються дії по маневруванню, протидії ударів авіації, кораблів, підводних човнів, пошук людини за бортом, боротьбі за живучість корабля, обмін командами та сигналами управлінь за стандартами НАТО, документообіг, радіообмін, та обмін вантажів тощо», – пояснює аналітик.

Корвет ВМС Румунії «Контр-адмірал Хорія Мацелларіу»

Зазначимо, бойові кораблі НАТО, які братимуть участь у масштабних військово-морських навчаннях НАТО BALTOPS з 7 до 17 червня, вже прибули в акваторію Балтійського моря.

У BALTOPS-2020 візьмуть участь близько трьох тисяч військовослужбовців з 17 країн-членів НАТО: Канади, Данії, Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Іспанії, Туреччини, Великої Британії і США, а також двох партнерів альянсу: Швеції та Фінляндії.

Корвет ВМС Румунії «Контр-адмірал Хорія Мацелларіу»

Також нагадаємо, цього року багатонаціональні навчання «Sea Breeze-2020» у зв’язку з поширенням у світі коронавірусної хвороби COVID-19 відбуватимуться виключно в морській фазі із залученням авіації.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити ще більше гарних історій, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.


Переглядів: 626

Останні новини