Українці створили перший у світі повнопривідний автобус-позашляховик (ФОТО)Вахтанг Джукавшілі та Юлія Хомич – засновники компанії Pulsar Expo, яка поставляє спеціальні транспортні засоби та обладнання для міжнародних організацій. Вони розповідають: на реалізацію проекту – від ідеї до процесу збірки авто, що стартував у січні 2018-го – їм знадобилося менше року.

“Все починалося з ідеї та великого бажання створити автобус-позашляховик. Ми взагалі ентузіасти і закохуємося у те, що робимо, – говорить Юлія. – І, безумовно, це стало можливо завдяки нашій команді, яка, як і ми, важко працювала цілодобово і без вихідних. Torsus Praetorian – це позашляховик, який придуманий в Україні та виготовляється в Європі”.

“Сам автобус унікальний, ми такого більше не бачили, – додає Вахтанг. – Він повнопривідний та створений спеціально для важких умов”.

Виробництво, де збирають автобуси, розташоване у Словаччині. З кожної країни та від кожного виробника українці взяли найкраще.

“Обшивка кузова зроблена з композитних матеріалів, тому не іржавіє. А ще завдяки цьому він легкий та його достатньо просто монтувати. Крім того, ми єдиний виробник у світі, який покриває весь автобус як ззовні, так і зсередини спеціальним полімером line-X, який був придуманий у США для військових. Він захищає поверхню таким чином, що їй дуже складно нашкодити”, – розповідає Вахтанг.

Зараз у розробників є 22 заводських версії автобуса-позашляховика. Залежно від комплектації він може виконувати функції пожежної та поліцейської машини, евакуаційної швидкої допомоги, медичного кабінету з операційною, дитячого автобусу, командно-штабного пункту для військових, бути машиною для робітників гірської промисловості та видобувних компаній, кемпером та, навіть, автомобілем для сафарі, у якому пасажири зможуть безпечно спостерігати за дикою природою.

“Цього літа було багато пожеж в Італії, тож італійці звернулися до нас з питанням із завданням: вони можуть доставити туди воду, але людей – ні. Ми розробили для них спеціальний концепт, – говорить Вахтанг. – Також ми розробили автобус для англійської команди з мотокросу. У ньому є міні-майстерня, місця для розміщення команди. Раніше вони використовували для цих потреб великий кемпер, причіп і міні вен, а тепер зможуть пересуватися на одному автобусі. Крім того, ми хочемо розробити позашляховик для гірськолижних курортів, щоб можна було дістатися з аеропорту до будь-якої точки”.

Український позашляховик викликав неабиякий ажіотаж у всьому світі та потрапив на сторінки провідних ЗМІ. Розробники сміються: зараз легше сказати, яка країна не зацікавилася їхнім Torsus.

“Найбільший кількісний запит на дистриб’юцію надійшов із США, зацікавилася вся Європа і Євразія, Південна Африка, Австралія. З військового сектора був запит з Іраку. Вийшов такий міжнародний “вау-ефект”, – розповідає Вахтанг. – А у перший же день, коли про нас з’явилася стаття в українському ЗМІ, до нас прийшов запит з Росії з пропозицією робити кемпери.”

“Звісно, ми відмовилися, – додає Юлія. – Це наша політика: ми жодним чином не співпрацюємо з Росією ні безпосередньо, ні опосередковано”.

Наразі переговори про поставку позашляховиків ведуться як з іноземними партнерами, так і з Україною. На сьогодні три автобуси вже використовуються у якості евакуаційної швидкої допомоги на Донбасі. Вони здатні вмістити 12 лежачих поранених та медичний персонал.

“Специфікація починається від типу двигуна, коліс, кузова – у цьому й відмінність Torsus від звичайних автомобілів, у яких є кілька готових типів моделей. У залежності від цього, терміни поставки автобуса можуть тривати від 1,5 до 7 місяців. У нас є договір співробітництва з MAN, і ми використовуємо їхні шасі. І не тільки в Україні, але й у всьому світі кінцеві користувачі отримують повний сервіс в мережі офіційних дилерів”, – говорить Вахтанг.

Зараз український автобус-позашляховик закінчує процес сертифікації та проходить останні випробування у ЄС.

“Наша філософія і позиція така: ми хочемо бути глобальною компанією і у сучасному світі це нормально. Ми хочемо показати, що в Україні теж можна створювати і виробляти, що Україна – це частина світу. І ми хочемо показати на своєму прикладі, що українці круті! Саме тому ми створюємо все тут”, – говорить Юлія.

А ще Вахтанг Джукашвілі та Юлія Хомич – надійні друзі фонду “Повернись живим” та постійно допомагають українським військовим на передовій. Вони сподіваються, що невдовзі автобуси-позашляховики з’являться й в армії.

Фото: facebook.com/torsuspraetorian


Переглядів: 511

Останні новини