В неформальній обстановці та з інтерактивними іграми. Фонд продовжує навчати офіцерів (Фото)

В неформальній обстановці та з інтерактивними іграми. Фонд продовжує навчати офіцерів (Фото)


Фонд «Повернись живим» продовжує навчальну програму «Менеджмент та лідерство у військовому підрозділі» для офіцерів. Цього разу її слухачами стали військові молодшого офіцерського складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади, які виконують обов’язки командирів підрозділів.

Традиційно програма лідерства, адаптована для військових, відбулася у формі триденних тренінгів, які проводив викладач Центра лідерства УКУ Львівської бізнес-школи Андрій Рождественський. Цього разу на них були присутні понад 30 офіцерів з різним досвідом служби – від лейтенантів, які випустилися з військових вишів у 2017-2018 роках, до тих, хто в армії вже понад 10 років, та вперше серед них були жінки-військовослужбовці.

«Два дні з трьох ми проводили тренінги у неформальній обстановці – на вулиці. Для військових спочатку це було незвично, вони не звикли працювати у такій обстановці, але згодом всім такий підхід дуже сподобався, – розповідає менеджер фонду «Повернись живим» по роботі з військовими Олег Карпенко. – У перший день всі познайомилися, спочатку були дещо замкнутими, але потім розворушилися. Було багато практики, і це круто. Тренінги проводилися у вигляді інтерактивних ігор, військові працювали у командах. Тренер Андрій Рождественський розповідав цікаві речі: як правильно вести себе перед строєм, правильно використовувати міміку, жести, тримати тіло, куди і на кого дивитися, як заохочувати та наказувати людей. Якщо говорити вцілому, то ця програма про те, як показати себе лідером в колективі, робити так, щоб люди до тебе тягнулися та поважали».

За словами Олега Карпенко, під час навчання у військових виникало багато запитань та пропозицій, зокрема, проводити подібні тренінги з командирами всіх рівнів.

«В усіх арміях світу на першому місці – особовий склад. Тож, ми також прагнемо наблизитися до стандартів, коли людина в армії понад усе. Для цього командири мають знати, як правильно ставити завдання своїх підлеглим, відноситися до них за статутом, але по-людськи. І, я впевнений, наші тренінги допоможуть у цьому офіцерам», – каже менеджер фонду по роботі з військовими.

Військові, які пройшли курс та отримали сертифікати, вже використовують отриманні знання на практиці.

«Дівчатам в армії в принципі складніше, ніж чоловікам, особливо, коли вони стають на керівну посаду. Адже досі є певні стереотипи щодо жінок в армії, – розповіла «Повернись живим» одна з жінок-військовослужбовців бригади, яка обіймає посаду заступника командиру підрозділу. – Під час навчання мені були цікаві практичні заняття, навички спілкування з людьми – це дуже корисний матеріал. Вже зараз можу сказати однозначно, що те, чому нас навчили на тренінгу працює і у реальному житті. В мене була ситуація, коли я зрозуміла, що спілкування з колегою заходить у глухий кут, і тут я пригадала те, що нам розповыдали на заняттях. І розмова пішла на емоційний спад, а проблема вирішилася мирним шляхом. Звісно, поки все це не на підсвідомому рівні, але я буду над собою працювати».

Нагадаємо, першими, хто вчилися за програмою «Менеджмент та лідерство у військовому підрозділі», були офіцери 28-ї окремої механізованої бригади, за ними тренінг пройшли військові 128-ої окремої гірсько-штурмової. До кінця року фонд планує підготовити до 120 офіцерів в підрозділах ЗСУ.


Переглядів: 209

Останні новини