В Одесі офіційно представили нового командувача ВМСУ Олексія Неїжпапу: що про нього відомо (ФОТО)

В Одесі офіційно представили нового командувача ВМСУ Олексія Неїжпапу: що про нього відомо (ФОТО)


15 червня міністр оборони Андрій Таран в Одесі представив новопризначеного командувача Військово-морських сил Збройних сил України, контр-адмірала Олексія Неїжпапу. Що відомо про нового командувача українського флоту, дізнавався “Повернись живим“.

Наказ про призначення президент підписав ще 11 червня. Неїжпапа змінив на посаді адмірала Ігоря Воронченка, який займав її з квітня 2016-го. Як повідомляє прес-служба Міноборони, його призначили головним інспектором Міністерства оборони. Андрій Таран вручив Воронченку офіцерський морськой кортик та нагородив відзнакою МОУ.

“Якщо до цього ви відповідали лише за ВМС, то зараз на посаді головного інспектора Міноборони, я вимагатиму з вас відповідальності за все, що відбувається в усіх видах ЗС України”, — сказав Андрій Таран.

Олексій Неїжпапа (центр) та Ігор Воронченко (праворуч)
фото Міноборони України

Неїжпапа родом з Севастополю, йому 44 роки. Закінчив три рівні військової освіти: тактичний, оперативно-тактичний та оперативно-стратегічний.

Кар’єра
1997-го починав командиром зенітної ракетної батареї фрегату «Севастополь». Далі служив на різних посадах: від старшого помічника командира корвету до командира морського тральщика. І вже у 2006 Неїжпапу призначили заступником командира Південної військово-морської бази. За рік, у 2007-му став першим заступником командира 1-ї бригади надводних кораблів Центру морських операцій ВМС ЗСУ, а з 2008 по 2012 рік очолював її. Далі обійняв посаду першого заступника начальника штабу Командування ВМС, і ще за три роки Неїжпапу призначили заступником командувача ВМС з бойової підготовки – начальником управління бойової підготовки командування Військово-морських сил ЗСУ. З квітня 2020 року він заступник командувача ВМС України. Брав участь в антитерористичній операції на Донбасі, а також неодноразово керував українсько-американськими навчаннями “Sea Breeze” від української сторони.

Андрій Таран та Олексій Неїжпапа
фото Міноборони України

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам розповідати ще більше новин, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Призначення
Як розповів військовий аналітик фонду “Повернись живим” Тарас Чмут, на найвищу морську посаду претендентів зазвичай небагато.

“Проблема флоту в тому, що є великий кадровий голод. Частину капитанів першого рангу, які мали б рости, які є молодими, прозахідними, проходили навчання в США, працювали в країнах НАТО, система не просуває вперед через ті чи інші проблеми”, – розповідає аналітик.

Олексій Неїжпапа

За його словами, окрім Неїжпапи, на посаду міг претендувати лише віцеадмірал Андрій Тарасов (перший заступник командувача ВМС ЗСУ, начальник штабу ВМС). Тарас Чмут зазначає, що Неїжпапа досить молодий та амбітний.

“Він корабел. Проходив службу на різних посадах на кораблях ВМС, в тому числі фрегаті “Севастополь”, на якому він розпочинав свою службу. Певний період часу (2013-2014рр) він був керівником Академії військово-морських сил імені П. С. Нахімова. Вийшов з Криму, отримав адміральське звання і був одним з претендентів на посаду майбутнього командувача після Воронченка”, – пояснив аналітик.


Переглядів: 455

Останні новини