Ветерану війни на Донбасі відмовили у донорської здачі крові через протез

Ветерану війни на Донбасі відмовили у донорської здачі крові через протез


Ветерану війни на Донбасі Олександру Проскуріну з позивним «Лейтёха», бійцеві 93-й ОМБр, відмовили у донорської здачі крові через ампутацію ноги. Військовий відгукнувся на прохання здати кров для 15-річного Петра Шевчука, який страждає від гострої лейкемії і проходить лікування в «Охматдиті» в Києві.

«Якби мені зробили аналіз крові і сказали, що я не підходжу, як донор, – це одне. Але мені в телефонному режимі повідомили, що можу не їхати тільки тому що я – ампутант. Що за несправедливість і дискримінація, чому людям без кінцівок, але з чистою кров’ю, забороняють бути донорами?», – каже Проскурін.

Згідно з діючими правилами, «ампутація або резекція органу і трансплантація органів і тканин» можуть бути причиною протипоказання до донорства крові. І саме це, за словами військового, його обурює.

«Я розумію, що медики діють, згідно з правилами, – каже Проскурін. – Але мене тут більше хвилює законодавча база – хто і коли вирішив, що ампутанти, без інших протипоказань, не можуть бути донорами? Якщо я абсолютно здоровий і це не зашкодить мені, то чому я навіть теоретично не можу здавати кров?».

Олександр Проскурін народився і виріс в Краматорську. Армієць отримав поранення в районі 31-го блокпоста (Луганська область) в листопаді 2016 року. Незважаючи на ампутацію ноги, «Лейтёха» й досі продовжує службу в 93-й ОМБр.


Переглядів: 214

Останні новини