Воєнне положення та криза в морі. Все, що відомо про напад на українські кораблі

Воєнне положення та криза в морі. Все, що відомо про напад на українські кораблі


Росія вкотре довела, що нехтує будь-якими міжнародними домовленостями. У неділю, 25 листопада, РФ напала на Україну у відкритому морі. Російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира. В результаті, три наших кораблі, які не порушували домовленостей про співпрацю на морі, захоплені російським спецназом. За даними ВМС ЗС України, шестеро моряків поранені. Є також інформація, що двоє з них перебувають у важкому стані. Нагадаємо, захоплені малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” та “Нікополь”, а також рейдовий буксир “Яни Капу” рухалися з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Вони діяли згідно з Конвенцією ООН з морського права та Договором між Україною та Російською Федерацією про співпрацю у використанні Азовського моря та Керченської протоки.

На 07:00 понеділка 26 листопада офіційно доля наших моряків невідома, загалом на захоплених суднах перебувало 23 особи. Через події на морі були терміново скликані воєнний кабінет та засідання РНБО. Президент Петро Порошенко підтримав рішення РНБО про введення в Україні воєнного стану.

Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада на позачерговому засіданні розглядатиме введення воєнного стану щонайменше на 60 днів. Очільник держави повідомив, що це не означає мобілізацію, проте Збройні сили України приведено у повну бойову готовність. Тисячі військових, які перебувають у резерві та пройшли пекло боїв на Донбасі, вже спакували свої рюкзаки. Вони будь-якої миті та за будь-яких обставин готові стати на захист Батьківщини.

О 18:00 Рада Безпеки ООН проведе екстрену нараду з приводу агресивних дій РФ проти України в Азовському морі. Про це у своєму Тwitter повідомила постпред США в ООН Ніккі Гейлі.

У мережі з’явилося відео з російського прикордонного корабля “Дон”, який таранив наше судно. На записі чітко видно, що український корабель не здійснював жодних провокацій, проте Росія вчинила, як завжди, по-своєму. Також було оприлюднено аудіозапис розмов російських прикордонників з одним із українських кораблів. На записі український моряк просить про допомогу пораненим та, наче мантру, повторює: “Зброю не застосовую, зброї не маю. Дію згідно з договорами України та Російської Федерації про українсько-російський державний кордон та співпрацю щодо використання Керченської протоки”. Та й це не спинило агресорів.

Фонд “Повернись живим” з перших днів війни на Донбасі робить усе, аби наблизити нашу перемогу. Ніч проти понеділка була для нашої команди вкрай важкою. Ніхто не знає, чим закінчиться сьогоднішній день. Дії РФ непередбачувані і підступні. Але, хай там що, ми готові боротися. Зараз настав час боротися нам усім. Наші військові логісти готові екстрено висуватися на передову. Після планових ротацій склад фонду напівпорожній, але ви можете виправити цю ситуацію і допомогти врятувати Україну тут: https://goo.gl/QPruzK

Наша сила – в єдності!

Слава Україні!

Команда фонду “Повернись живим”


Переглядів: 178

Останні новини