Як і чому екс-співробітник ізраїльської служби безпеки вчить українських військових

Як і чому екс-співробітник ізраїльської служби безпеки вчить українських військових


Один військовий грає роль командира, інший – підлеглого. Офіцер не наказує, а просить іншого армійця виконати певне завдання, бо сам має покинути розташування. Як заохочення підлеглому – коротший робочий день (ситуація відбувається не на передовій). Розмова спокійна, зі взаємною повагою та усмішками.

Це – імпровізована сценка під час проекту «Менеджмент та лідерство у військовому підрозділі». Нову навчальну програму для офіцерів організував Фонд «Повернись живим».

На прохання Фонду армійців навчають викладачі Центра лідерства УКУ Львівської бізнес-школи – Андрій Рождественський та Олександра Альхімович. Перший працював в ізраїльській службі безпеки, займався контртерористичною діяльністю, зокрема побудовою переговорів, потім очолював HR напрямок в «Ощадбанку». Також заснував консалтингову компанію, нині є виконавчим директором Центру Лідерства УКУ. Альхімович також обіймала ключові посади в HR і менеджменті, була експерткою з залучення інвестицій при Кабміні, навчалася у Гарвардській бізнес-школі.

Першими вчаться офіцери 28-ї ОМБр на Одещині. Навчання у формі тренінгів, коли армійці не просто слухають викладача, а активно включаються у дискусію.

Лейтенант Костянтин Шашков командує батареєю. Каже, програма дуже потрібна. Було б ідеально, якби такі проекти запроваджували у війську ще до початку бойових дій на Сході. Це допомогло б уникнути багатьох помилок.

«У кожного свій підхід до служби. Але тут нас вчать налагоджувати взаємодію з колективом. Взаємини між підлеглими та командиром переходять на більш довірливий рівень, а це важливо для служби. Стара радянська система «Є наказ – треба виконати» ламається. Коли ти більше розмовляєш із людьми, знаєш про їхні проблеми, віддача краща, ніж коли ти просто наказав», – говорить Костянтин.

«Командир має бути не просто людиною, яка віддає наказ, а й лідером, який зможе згуртувати колектив. Тренінги з лідерства проводять для бізнесу, але ми також дбаємо про підлеглих і їхній розвиток, хочемо, щоб вони покращили лідерські якості, усвідомили свою значимість перед особовим складом, за який вони несуть відповідальність», – каже заступник комбрига 28-ї ОМБр Юрій Крупко.

Освітня програма, розроблена викладачами УКУ, триває три дні. Вона схожа на тренінги з лідерства для підприємців, але адаптована для військових.

«Ми вчимо не тільки компетенціям, а проробляємо певні риси характеру, такі, як драйв, гуманність, зваженість. Ми працюємо комплексно. Адже дуже компетентні люди зі слабкими рисами характеру можуть часто приймати неправомірні рішення або ставати слабкими в ті моменти, коли вони мають бути сильними», – говорить Андрій Рождественський.

Керівник військового відділу фонду «Повернись живим» Наталя Калмикова каже: надзвичайно важливо навчати молодший офіцерський склад. Адже саме командири рот найчастіше дають завдання військовослужбовцям.

«Ми намагалися в коротку програму втиснути прості, зрозумілі і дієві інструменти, які командири запам’ятають і зможуть застосувати у повсякденному житті. Для нас це дебют. Такі програми саме у форматі тренінгів для військовослужбовців в Україні не проводились. Хоча є окремі елементи лідерства і менеджменту у військових вишах. Командири бригад насправді дуже відкриті до співпраці, – розповідає Калмикова. – Ми це бачимо як наш внесок у підвищення спроможності ЗСУ в цілому».

Програму доопрацюють і планують до кінця року навчити 120 офіцерів в шести бригадах. Надалі її запроваджуватимуть у військових вишах.


Переглядів: 264

Останні новини