Як у Києві згадували звільнення Широкиного (Фото)

Як у Києві згадували звільнення Широкиного (Фото)


На днях колишнє курортне Широкине на Азовському морі бойовики обстріляли з мінометів. Нині позиції тут боронять десантники, а колись у важких боях за селище брали участь бійці полку «Азов».

На Софійській площі, звідки в 2014 році азовці вирушали на фронт, зібрались ветерани російсько-української війни. Зібрались, аби пригадати події чотирирічної давнини – звільнення Широкиного. Операцію, під час якої було звільнено п’ять населених пунктів на Донеччині, а лінія фронту відсунулась на 20 км від Маріуполя.

«Як для мене виглядали ці події? Ширина фронту – 30 кілометрів, батальйонно-тактична група, наступи, – розповідає Ігор «Черкас» Михайленко, тоді командир полку «Азов». – Павлопіль, зайняли Комінтернове (зараз Пікузи), зайняли Широкине. Керівництво сектору сказало вийти з Павлополя, Комінтернового і Широкиного. Залишились у Широкиному. Відстояли свою позицію, що треба там залишитись. Наш підрозділ  взагалі був непрофесійним. Але на той момент це була, мабуть, найкрутіша операція. Під час утримування позицій мми втратили 10 бійців, а ворогів знищили в десятки разів більше. Цього вдалось досягти завдяки швидкому маневру, несподіваній атаці та зухвалості».

Прапор полку з підписами та побажаннями бійців розгортає учасник боїв Олександр Самусь, показує побратимам та присутнім.

«Усе було складно, з технікою, зі зброєю, з усім, – розповідає Самусь. – Наш полк був не зовсім полк, не було важкого озброєння. На штурм пішла тільки 2 рота. Ворог на третій день попросив триденного перемир’я, і потім у село зайшли ворожі танки. Може, мало, хто пам’ятає, але «Азов» разом із «Донбасом» утримували село півроку. Я гордий, що служив з молодими хлопцями, які не шкодували свого життя».

Мітинг тривав недовго, після промови екс-командира хлопці вшанували загиблих хвилиною мовчання. Зачитали молитву українського націоналіста та зробили спільне фото. Далі вирушили на культурно-мистецьку платформу «Патріот», аби поспілкуватись у більш неформальній обстановці.


Переглядів: 276

Останні новини