Як в ООС працюють війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту. ФОТО

Як в ООС працюють війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту. ФОТО


Захисні костюми, оприскувачі та контроль кожної автівки – на ключових блокпостах Донецької та Луганської областей («Кремінна», «Сватове», «Лисичанськ-Бахмут») областей облаштовують карантинні пости для контролю стану водіїв та пасажирів, а також знезараження транспортних засобів.

Тут цілодобово працюють бригади дезінфекторів зі складу працівників ДСНС, Нацполіції та медиків. Крім того, на блокпостах вже виконують завдання військовослужбовці РХБЗ ЗСУ.

Що таке РХБЗ ЗСУ? Це – рід військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Ці підрозділи є у кожному з видів ЗСУ. Окрім радіаційного, хімічного та біологічного захисту, війська також виконують аерозольне маскування. Вони мають перебувати у постійній бойовій готовності для попередження катастрофи будь-якого характеру.

А наразі основне завдання військовослужбовців РХБЗ, які знаходяться на блокпостах, – дезінфекція автівок (цивільних легкових, вантажних та військових).

Спеціальним розчином вони обробляють ті частини машини, яких найбільше торкаються пасажири та водії, наприклад, двері та ручки.

На фото нижче – навчання та відпрацювання дій військами РХБЗ влітку 2019 року на контрольно-пропускному пункті «Майорськ» на Донеччині. Зараз необхідність їхнього залучення на блокпостах обумовлена поширенням вірусу COVID-19.

Нагадаємо, з 22 березня тимчасово припинено пропуск через КПВВ громадян та транспортних засобів. Однак, у разі критичних гуманітарних потреб (смерть або хвороби рідних) дозвіл на перетин лінії розмежування в індивідуальному порядку приймає командування ООС. Наразі зафіксовано 120 таких випадків.

Також, з 28 березня введено обмеження щодо перетину лінії проведення ООС зі сторони Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей – проїзд можливий тільки за умови наявності реєстрації на територіях цих областей.


Переглядів: 1031

Останні новини