БФ «Повернись живим» передав захисні костюми медикам ЗСУ

БФ «Повернись живим» передав захисні костюми медикам ЗСУ


У межах акції «Захисти захисника» українські дипломати пожертвували 1 750 тис грн для військових лікарів. На частину цих коштів Фонд закупив реагенти для проведення ПЛР-досліджень на коронавірусну інфекцію, які передав у травні. Другий етап: спеціальні захисні костюми.

«Сьогодні у нас епідемія коронавірусу, а завтра це може бути, не приведи Боже, що завгодно. Хоч чума чи лепра. До всього треба бути готовим», – кажуть у Збройних Силах, перевіряючи нові захисні костюми. 300 одиниць цієї «броні» їдуть у чотири військові шпиталі – для лікарів, які працюють у відділеннях, де лікуються хворі та для епідеміологів, які першими виїжджають в осередки спалахів.

Наприкінці квітня Фонд «Повернись живим» оголосив про акцію «Захисти захисника» спільно з Міністерством закордонних справ. Тоді українські дипломати з усього світу перерахували частину своєї заробітної плати на потреби медиків ЗСУ, які наразі протистоять двом загрозам: епідемії COVID-19 та російській агресії на Донбасі. Загальна сума допомоги склала понад 1 мільйон 750 тисяч гривень.

Частина коштів відразу ж пішла на придбання реагентів для проведення ПЛР-тестів лабораторіями Збройних Сил. Наступна частина коштів призначалася на захисні костюми. І от перша партія із трьохсот костюмів, які виготовили українські виробники з урахуванням усіх рекомендацій військових та лікарів, уже прямує у шпиталі.

Ветеран-піхотинець Максим Мирошниченко випробовує костюм

Ця «легка» броня пройшла випробування не менш серйозні, ніж, наприклад, бронежилети і відповідає державним стандартам біологічного захисту. Спочатку військові медики тестили саму тканину. Вимоги до неї були прискіпливими – костюми мали бути максимально легкими, щоб персонал міг комфортно працювати в них декілька годин, і в той же час – максимально надійними. І зараз прогумовані костюми не пропускають хімічні реагенти та воду, а спеціальна структура волокон робить костюм легким та стійким до тертя.

«На даний момент перед нами – найбільш оптимальний варіант костюму біозахисту  що має 5 розмірів, розрахований на працю як в лабораторіях, так і у відділеннях. Вони пройшли тестування та практичне носіння. Всі наші вимоги виробник врахував: тут і герметичні шви і спеціально сконструйовані клапани, які не пропускають речовини, але дають змогу тілу охолонути», – констатують медики.

«Фонд відправить на потребу військових медиків ще велику партію костюмів, виготовлення яких ми зараз очікуємо», – запевнила керівниця військового відділу Наталя Калмикова.

15 травня 2020 року МЗС України та Фонд «Повернись живим» передали першу партію реагентів для проведення ПЛР-досліджень на коронавірусну інфекцію. Цього достатньо для 5000 тестувань військовослужбовців ЗСУ.

Від початку епідемії та запровадження карантину в Україні БФ «Повернись живим» розгорнув кампанію із запобігання поширенню інфекції в армії. Окрім закуплених ПЛР-тестів, засобів індивідуального захисту та дезінфекції, аналітичний відділ фонду розробив звіт із чітким алгоритмом дій для протидії поширенню коронавірусу в ЗСУ. Загальна сума коштів, залучена фондом на боротьбу з коронавірусом в армії сягнула майже 4 мільйони гривень.


Переглядів: 532

Останні новини