Перейти до головного вмісту

Про «Повернись живим»

«Повернись живим» — це благодійний фонд компетентної допомоги армії, а також громадська організація, яка займається аналітикою у секторі безпеки та оборони, реалізує проєкти з реабілітації ветеранів через спорт.

БФ «Повернись живим» діє з 2014 року. Наша ключова мета — зробити Сили оборони ефективнішими, допомогти зберегти життя військових і системно протидіяти ворогові. Для цього Фонд закуповує обладнання, зокрема, тепловізійну оптику, квадрокоптери, автомобілі, системи спостереження та розвідки. «Повернись живим» також є першою благодійною організацією в Україні, яка отримала дозвіл на закупівлю та імпорт товарів військового та подвійного призначення. Зокрема, командою організації придбано для підрозділів Сил оборони комплекс ударного БпЛА Bayraktar TB2, 12 спеціальних броньованих автомобілів, понад 4600 одиниць колективного піхотного озброєння — мінометів, кулеметів, гранатометів.

Наші інструктори підготували більше 10 тисяч висококваліфікованих військових фахівців: саперів, снайперів, операторів безпілотних літальних апаратів та піхотного озброєння, а ще навчають домедичній допомозі і розгортають навчально-тренувальні комплекси з такмеду у ЗСУ, сприяють проведенню секретних місій, про які ми обов’язково розповімо після перемоги. 

ГО «Повернись живим!» заснована 2017 року. Організація розробляє аналітику, яка стає основою майбутніх рішень держави в оборонній сфері, і реалізує проєкти зі спортивної реабілітації учасників бойових дій. 

2019 року за запитом головнокомандувача Збройних сил наші фахівці аналітичного відділу ГО «Повернись живим!» дослідили проблему відтоку кваліфікованих кадрів із війська у роботі «Чому військовослужбовці звільняються з армії?». 2021-го долучилися до підготовки нормативно-правової бази розгортання системи територіальної оборони ЗСУ. Крім того, дослідили потреби ветеранів у сприянні підприємницькій діяльності, національні і світові практики фізкультурно-спортивної реабілітації.

«Узагальнення та оцінка досвіду застосування Сил територіальної оборони в 2022 році», «Нема альтернатив: повноцінне членство України в НАТО — це єдина дієва гарантія безпеки», «Трансформація російської державності» — з цими та іншими актуальними дослідженнями наших аналітиків можна ознайомитися на сайті.     

ГО «Повернись живим!» є співорганізатором у забезпеченні участі збірної України в міжнародних змаганнях Invictus Games із 2019 року. Фахівці ветеранського відділу громадської організації долучалися до відбору команди, супроводжували її на всіх етапах підготовки та на самих змаганнях у нідерландській Гаазі 2022-го і в німецькому Дюссельдорфі 2023 року.

Команда ГО втілює проєкт «СпортАмбасадори» задля створення спільноти лідерів, які заохочуватимуть інших ветеранів і ветеранок займатися адаптивними видами спорту.  

Із 2018-го «Повернись живим!» є також співорганізатором щорічного Міжнародного ветеранського форуму.

З 2014 року (станом на квітень 2024-го) Фонд зібрав на потреби Сил оборони України понад 12 мільярдів гривень. Ми маємо прозору фінансову звітність. Кожну пожертву та закупівлю можна відстежувати у режимі реального часу.