Перейти до головного вмісту

Аналітика

RSS

Адаптивний авторитаризм Лукашенка, або чого чекати від Білорусі

Практично щодня ми читаємо новини про ймовірний напад із боку Білорусі. Нерідко повідомлення про неминучість наступу з півночі змінюються інформацією розвідок про низьку вірогідність такого сценарію. Водночас, поза увагою залишається детальніша оцінка ситуації в самій Білорусі. 

09 лютого 2023, 15:46

Чого чекати від кампанії 2023 року

Прогнозування розвитку подій війни ускладнює відсутність повної ясності щодо можливих дій нашого противника. Він часто діє протилежно від того, що підказують здоровий глузд, об'єктивна оцінка співвідношення потенціалів і розуміння власних обмежень. Проте основних форм ведення бойових дій існує дві — наступ і оборона. Це спрощує аналіз можливих дій противника і того, які це матиме наслідки для України.

25 січня 2023, 13:15

Кіберсектор тотальної війни: що це та які виклики створює

Цього року ми безпрецедентно зіткнулись з поняттям кібербезпеки та кібератак. І, можливо вперше для українського суспільства відкрився абсолютно нове поняття - кіберволонтерство. На фоні, можливо першої у світі кібервійни, обидві сторони масовано застосовують інформаційні операції, шукають вразливостей у програмному забезпеченні та збирають закриту інформацію по супротивнику. 

19 грудня 2022, 10:10

Боротьба за стратегічну ініціативу триває. Коли Україна остаточно відбере її у росіян

Повномасштабна російсько-українська війна триває дев’ятий місяць. Бойові дії пройшли кілька етапів, говорять аналітики й ЗМІ. І визначають їх або за характером — оборона чи наступ, або за районами найактивніших бойових дій. Проте наразі Сили оборони України одночасно намагаються наступати на стику Харківської, Луганської і Донецької областей, а також на Херсонщині, і при цьому далі стримують атаки ворога на ділянці фронту від околиць Бахмуту до околиць Донецька. За таких умов краще говорити не про фази війни, а про триваючу боротьбу сторін за стратегічну ініціативу.

25 жовтня 2022, 22:21

Американські 155-мм гаубиці M777 вантажаться для доставки Україні, в рамках військової допомоги США / Фото: Department of Defence, Twitter

Від «занепокоєння» до летальної зброї: як змінювалася світова допомога Україні за 100 днів протистояння

З 24 лютого розпочалась нова фаза війни Росії проти України. Не зважаючи на попередження західних розвідок та матеріали у провідних західних медіа, в яких досить достовірно і завчасно описувались сценарії російських дій проти України, наші західні партнери не квапились реагувати на виклики у практичній площині.

03 червня 2022, 14:42

Що робити з трофеями, які здобувають українські захисники на полі бою

Що робити з трофеями, які здобувають українські захисники на полі бою

Не так давно медіа вибухнули заголовками на кшталт "в України вже більше танків, ніж на початку бойових дій". І українські захисники продовжують захоплювати все нові і нові військові трофеї. Але далеко не все може бути взято у бій та використано проти супротивника тут і зараз. Деякі з трофеїв потребують капітального ремонту, який повноцінно запустити в України нема змоги (принаймні в умовах тої інтенсивності бойових дій, яку ми бачимо зараз).

02 травня 2022, 14:03

(Не)воєнний оркестр Вагнера

12 грудня 2021, 15:31

Фото: Олександр Гайдар /

Критичний елемент: чому Україні так необхідна реформа оборонних закупівель?

10 жовтня 2021, 15:51