Перейти до головного вмісту

Річний звіт 2023

Звіт команди «Повернись живим» за 2023-й втілили у форматі робочої карти Фонду, яка символізує шлях організації за рік. На цій мапі ми зобразили ключові досягнення всієї спільноти небайдужих, які кожного дня підтримують гривнею нашу роботу: найбільші проєкти, колаборації з бізнесом, фінансові показники, закуплене для Сил оборони майно.

Принципи роботи

Ефективна робота будь-якої організації неможлива без чітких пріоритетів, планів та зрозумілих «правил гри». З моменту створення «Повернись живим» ми дотримуємося низки засад, які й роблять фонд таким, яким ви його знаєте.

ПРОЗОРА ТА ВІДКРИТА ЗВІТНІСТЬ

==========================
Звітність фонду детально показує кожну пожертву та витрату в режимі реального часу. Кожен благодійник, чи то фізична особа, чи бізнес, може відстежувати наші витрати з будь-якого куточка світу, де є інтернет. Ми системно звітуємо про свою діяльність перед усіма донейторами та контролюючими органами.

РОЗДІЛЕННЯ БЮДЖЕТІВ «ПОСИЛЕННЯ ЗСУ» ТА «ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК»

==========================
Збір коштів на потреби ЗСУ завжди відбувається окремо від залучення благодійних внесків на операційну діяльність фонду. Кошти на адміністративні витрати фонд збирає серед прихильників організації — відповідальних бізнесів та небайдужих громадян.

АПОЛІТИЧНІСТЬ

==========================
Співробітники фонду та члени Наглядової ради не можуть бути членами партій, обіймати державні посади і здійснювати будь-яку політичну агітацію. Можна висловлювати власну думку та взаємодіяти з політиками, але за умови, що це не передбачає використання ресурсів фонду на користь політичних сил.

КОМПЕТЕНТНІСТЬ

==========================
Ми спілкуємося з командирами окремих підрозділів і вищим військовим командуванням, а отже, маємо можливість якісніше взаємодіяти із ЗСУ та отримувати поглиблені знання потреб та вектора розвитку армії. Перед будь-якою закупівлею ми зважуємо власні спроможності, перевіряємо об’єктивну потребу в покупці та вартість закупівлі. Шукаємо слабкі місця в обороні та намагаємось реагувати на них швидко. «Повернись живим» працює із комплексними запитами від командирів підрозділів та не надає адресної допомоги. Пожертви, як і інвестиції, мають свою рентабельність. У нашому випадку цей показник вимірюється ефективністю армійців на полі бою. Ми працюємо так, щоб конвертувати отримані кошти в найдієвіші результати.

СИСТЕМНІСТЬ

==========================
З 2014 року фонд оперативно реагує на потреби ЗСУ, які не може закрити держава. Ми передаємо техніку та обладнання з відповідними документами безпосередньо у військові частини, які ставлять отримане обладнання на баланс. У 2023 році пріоритетною допомогою залишалося технологічно складне військове обладнання: тепловізори, прилади нічного бачення, квадрокоптери, автомобілі, приціли, радіостанції, планшети для артилеристів, інженерне майно. Наша сталість та системність формують в армії розуміння, що вони можуть звертатися за допомогою до фонду 24/7.

Про наші масштаби благодійності у 2023 році, власні воєнні проєкти та спільні з партнерами

Над проєктом працювали

Аліна Полякова, Артем Гусєв, Анна Пронічева, Катерина Гостюніна
Дизайн: Gusev Art Lab