Перейти до головного вмісту

Річний звіт 2022

2022 рік був найважчим в історії фонду «Повернись живим». Величезний виклик як для команди, так і для всієї інституції. На визначення наших пріоритетів інтенсивно й одночасно впливали високі очікування суспільства та щоденні запити військових. При цьому ми відчували неймовірну підтримку простих людей та великого бізнесу!

Принципи роботи

Ефективна робота будь-якої організації неможлива без чітких пріоритетів, планів та зрозумілих «правил гри». З моменту створення «Повернись живим» ми дотримуємося низки засад, які й роблять фонд таким, яким ви його знаєте.

ПРОЗОРА ТА ВІДКРИТА ЗВІТНІСТЬ

==========================
Звітність фонду детально показує кожну пожертву та витрату в режимі реального часу. Кожен благодійник, чи то фізична особа, чи бізнес, може відстежувати наші витрати з будь-якого куточка світу, де є інтернет. Ми системно звітуємо про свою діяльність перед усіма донейторами та контролюючими органами.

РОЗДІЛЕННЯ БЮДЖЕТІВ «ПОСИЛЕННЯ ЗСУ» ТА «ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК»

==========================
Збір коштів на потреби ЗСУ завжди відбувається окремо від залучення благодійних внесків на операційну діяльність фонду. Кошти на адміністративні витрати фонд збирає серед прихильників організації — відповідальних бізнесів та небайдужих громадян.

АПОЛІТИЧНІСТЬ

==========================
Співробітники фонду та члени Наглядової ради не можуть бути членами партій, обіймати державні посади і здійснювати будь-яку політичну агітацію. Можна висловлювати власну думку та взаємодіяти з політиками, але за умови, що це не передбачає використання ресурсів фонду на користь політичних сил.

КОМПЕТЕНТНІСТЬ

==========================
Ми спілкуємося з командирами окремих підрозділів і вищим військовим командуванням, а отже, маємо можливість якісніше взаємодіяти із ЗСУ та отримувати поглиблені знання потреб та вектора розвитку армії. Перед будь-якою закупівлею ми зважуємо власні спроможності, перевіряємо об’єктивну потребу в покупці та вартість закупівлі. Шукаємо слабкі місця в обороні та намагаємось реагувати на них швидко. «Повернись живим» працює із комплексними запитами від командирів підрозділів та не надає адресної допомоги. Пожертви, як і інвестиції, мають свою рентабельність. У нашому випадку цей показник вимірюється ефективністю армійців на полі бою. Ми працюємо так, щоб конвертувати отримані кошти в найдієвіші результати.

СИСТЕМНІСТЬ

==========================
З 2014 року фонд оперативно реагує на потреби ЗСУ, які не може закрити держава. Ми передаємо техніку та обладнання з відповідними документами безпосередньо у військові частини, які ставлять отримане обладнання на баланс. У 2022 році пріоритетною допомогою стало технологічно складне військове обладнання: тепловізори, прилади нічного бачення, квадрокоптери, автомобілі, приціли, радіостанції, планшети для артилеристів, інженерне майно. Наша сталість та системність формують в армії розуміння, що вони можуть звертатися за допомогою до фонду 24/7.

ЦИФРИ ПЖ: МАСШТАБИ БЛАГОДІЙНОСТІ В 2022 РОЦІ

Основні донейтори — фізичні особи. Це притаманно як для України, так і для закордонної аудиторії.

НАДХОДЖЕННЯ В КРИПТОВАЛЮТАХ

==========================
Загальна сума коштів — $29,040,096.00.

Bitcoin (BTC): отримано всього 588.3335 ВТС, або $21,790,514.44, баланс коштів на момент публікації звіту — 179.55 BTC, або $3,722,998.28.

Ethereum (ETH): отримано всього 2548.93 ETH, або $6,537,431.20 баланс коштів на момент публікації звіту — 1,043.83 ETH, або $1,588,531.81.

Стейблкоїни: отримано 712151$.
Баланс коштів на момент публікації звіту — $2,407,319.17.

ВЛАСНІ ВОЄННІ ПРОЄКТИ

ЗАКУПІВЛЯ ТА ПЕРЕДАЧА BAYRAKTAR TB2

==========================
На початку 2022 року безпілотні авіаційні комплекси Bayraktar TB2 стали одними з головних «технологічних» героїв інформаційного простору України.
А вже влітку 2022 року ми стали першими в Україні, хто передав подібний комплекс для потреб армії. На додаток, з цим проєктом «Повернись живим» став першим у світі благодійним фондом, який самостійно закупив ударний БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Більше про наші масштаби благодійності у 2022 році, власні воєнні проєкти та спільні проєкти з партнерами

Над проєктом працювали

PUBLICIS UKRAINE

Креативний директор: Руслан Паламарчук
Арт-директор: Богдан Стрільчик
Копірайтер: Денис Урусов
Директор: Олена Суханова
Акаунт директор: Марта Калинець
Акаунт менеджер: Анастасія Мікуцька

Повернись живим

Проєктний менеджер: Юлія Родченко
Копірайтер: Антон Пустовой
Літературна редакторка: Тетяна Попович
Креативний директор: Олексій Новіков
Фотографії: Максим Лиманський,
Анатолій Гаєвський, Євген Солонина, Микола Терсімонов