Перейти до головного вмісту

Топ-Матеріали

Усі Матеріали

RSS

Скиди на Mavic 3: доцільність та ризики

Політ на коптері варто прирівняти до бойового виходу розвідувальної групи. Розвідка — це життєва необхідність. Знищення окремого окупанта — майже завжди ні.

01 лютого 2023, 10:06

Вони прикривають нас із неба, а ми їх — із землі: збираємо 31 млн грн на екіпірування для льотчиків

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» та ПриватБанк оголосили збір 31 000 000 гривень для придбання вогнетривкої форми та авіаційних шоломів для 100% закриття потреби екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

30 січня 2023, 10:57

Як західна бронетехніка посилить Україну

Воєнні аналітики пишуть про роль західної бронетехніки у весняній кампанії України. Оцінюють стабільність російського режиму, можливість розвалу армії РФ і ризики ядерної ескалації. Також наголошують на необхідності зміни підходів до розвитку американського оборонно-промисловго комлексу задля подальшої підтримки України та підготовки до можливих воєн за участі США.

27 січня 2023, 18:07

Чого чекати від кампанії 2023 року

Прогнозування розвитку подій війни ускладнює відсутність повної ясності щодо можливих дій нашого противника. Він часто діє протилежно від того, що підказують здоровий глузд, об'єктивна оцінка співвідношення потенціалів і розуміння власних обмежень. Проте основних форм ведення бойових дій існує дві — наступ і оборона. Це спрощує аналіз можливих дій противника і того, які це матиме наслідки для України.

25 січня 2023, 13:15

«Нас не заскочили зненацька»: початок великої війни в об'єктиві пресофіцерки 93-ої бригади «Холодний Яр»

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» 24 лютого 2022 року зустріла на Сумщині й Харківщині. Билася за Охтирку і Тростянець, боронила Ізюмсько-Балаклійську ділянку фронту. З липня – Бахмут і Соледар на Донеччині. Торік команда фонду «Повернись живим» коштом благодійників забезпечила бригаду допомогою на 21 870 187,53 гривні, зокрема, доставляючи на передову дрони і рації, турнікети й тепловізори, генератори і саперне обладнання. У грудні підрозділ відвели з лінії фронту на ротацію. Публікуємо фотоісторію пресофіцера Ірини Рибакової про підготовку бригади до чергового етапу агресії росії і її перші дні.

21 січня 2023, 19:34

Росія не має шляху до перемоги: огляд західної аналітики

Воєнні експерти пишуть про можливий раптовий кінець війни в Україні. Оцінюють вплив постачання західних основних бойових танків, описують роль Білорусі для російської воєнної стратегії та вагу розвідки з відкритих джерел у розвіюванні «туману війни».

20 січня 2023, 17:44

«Надії на мир у 2023 році мало» — західні аналітики

Західні воєнні аналітики не вірять у закінчення війни у 2023 році. Пишуть, що передчасні перемовини з агресором лише заморозять конфлікт вздовж існуючої лінії фронту до часу, поки рф відновить свою армію і знову почне гарячу війну. Водночас обговорють потенційні компроміси між Україною та росією. Також аналізують імовірний хід бойових дій взимку і можливість дотримання санкційного режиму проти Ірану.

12 січня 2023, 17:05

«Ми хочемо побачити по поверненні додому націю»

38-річний Денис Галушко на позивний «Брат» загинув поблизу Бахмута 8 січня. Киянин, власник ресторанного бізнесу, як волонтер допомагав війську з 2014-го. Пішов на війну добровольцем із повномасштабним вторгненням росії у лютому торік. Бився за столицю у складі добровольчого загону, потім увійшов до ЗСУ. Підрозділ виконував бойові задачі на Харківщині і Донеччині. Денис публікував замітки про війну у Facebook. Ми прочитали їх усі і ділимося деякими у пам’ять про Героя. 

12 січня 2023, 12:25

«Українцям потрібні танки»: про що пишуть західні аналітики 

Західні воєнні експерти міркують про вплив війни в Україні на безпекові концепції та пріоритети Сполучених Штатів Америки. Також відзначають успіхи Києва в диджиталізації війська і кажуть, що цей досвід стане в нагоді армії США. Зазначають, що рішення Вашингтона й Парижа надати нам бойові машини піхоти Bradley і колісні танки AMX-10RC значно підвищило якість допомоги. Але Збройні сили України потребують танків для звільнення окупованих росіянами територій. А отже, у Німеччині очікується новий раунд дискусії про поставки Leopard.

07 січня 2023, 11:16

Українські контрнаступи стали можливі завдяки обороні на Донбасі: огляд аналітики

Західні воєнні аналітики пишуть про роль успішної української оборони на Донбасі для ходу війни. Розмірковують про перспективи існування росії в сьогоднішній політичній та географічній конфігурації. Наголошують на важливості підготовки Євросоюзу до затяжної війни та оцінюють «снарядний голод» в російській армії.

30 грудня 2022, 13:41