Перейти до головного вмісту

Операція «Єдність 2: Новорічний салют»: «Повернись живим», UNITED24 та monobank збирають на 5000 FPV-дронів  

Фото: Максим Лиманський, Фонд «Повернись живим»

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» разом із UNITED24 і monobank запустили другий спільний проєкт Операція  «Єдність 2: Новорічний салют». Його мета — зібрати 220 000 000 гривень на FPV-дрони з боєприпасами для Збройних сил України. 

3000 FPV-дронів з тепловізорами та 2000 з денною камерою придбають за кордоном та укомплектують кумулятивними й уламково-фугасними бойовими частинами українського виробництва. БПЛА здатні долати відстань від 12 до 22 кілометрів, залежно від ваги боєприпасу. Усі вони будуть відправлені на найгарячіші напрямки фронту.

Мета збору — 220 000 000 грн:

  • 157 000 000 грн — на FPV-дрони з тепловізорами;
  • 34 000 000 грн — на FPV-дрони з денною камерою;
  • 29 000 000 грн — на боєприпаси для них. 

Закупівлю дронів, а також їхню передачу військам здійснюватиме Фонд «Повернись живим». 

«5 000 дронів-камікадзе, придбаних завдяки Операції «Єдність», вже працюють на лінії фронту. Ще стільки ж видаємо. Але цього недостатньо. Силам оборони потрібно більше засобів ураження, а взимку  — «нічних» FPV з тепловізійною камерою. В цю пору року світловий день короткий, і звичайні засоби спостереження та виявлення ефективні протягом значно меншого часу. Тому так важливо дати військовим засоби, здатні працювати вночі за тепловою сигнатурою», — говорить директор Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

Першу партію з 3000 безпілотників з тепловізорами Фонд планує отримати вже в січні 2024 року. Друга має надійти в Україну у лютому. 

«На цей Новий рік в Україні не буде салютів і феєрверків, але це не означає, що ми не влаштуємо їх для окупантів. Упевнений, що мільйони українців охоче долучатимуться й до другої частини Операції «Єдність», і цей салют буде єдиним, який нам сподобається цього року. Дякую партнерам за нашу єдність», — говорить Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України, міністр цифрової трансформації України.  

Серед усіх, хто зробить внесок на дрони від 100 гривень, організатори проєкту розіграють спеціальні призи. Фонд «Повернись живим» розіграє три частини 122-мм гільз, кожна з яких була відтріляна цьогоріч у Бахмуті та Ягідному на Донеччині, а також пʼять брендованих календарів на 2024 рік. UNITED24 розіграє український прапор з Евересту з підписом президента Володимира Зеленського, 50 браслетів «Азовсталь. Символ незламності» з підписами командирів Азову, 100 пачок солі «Міць. Українська кам’яна». monobank розіграє 100 карток platinum з дворічним обслуговуванням за донат від 200 гривень. А за внесок від 1000 гривень можна виграти квартиру в будь-якому місті України. Її надає для Операції «Єдність» мережа мультимаркетів «Аврора». 

«Влітку Операція «Єдність» всього за три доби зібрала 235 000 000 гривень на 10 000 дронів для ЗСУ. Донатили понад 330 000 людей, і це був неймовірний результат. Ми сподіваємося, що й цього разу українці долучаться до важливого проєкту і ми зможемо забезпечити окупантам ефектний та результативний феєрверк», — говорить Олег Гороховський,співзасновник monobank.

Нагадаємо, в серпні цьогоріч у рамках спільного збору Операція «Єдність» «Повернись живим» разом з UNITED24 і monobank зібрали 235 000 000 гривень на 10 000 FPV-дронів і боєприпаси до них. 

FPV-дрони придбали за кордоном, а боєкомплект — в українських виробників.   

Оскільки «Повернись живим» має дозвіл на закупівлю товарів військового та подвійного призначення, а також тривалий досвід у ввезенні допомоги військовим з-за кордону, закупівлю та передачу дронів-камікадзе у війська «під ключ» здійснював Фонд. 

Перша партія з 5 000 дронів надійшла у жовтні. Їх отримали 33 військові частини: підрозділи Сухопутних та Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій та Територіальної оборони, а також воїни ЦСО «А» Служби безпеки України. Про отримання другої партії з 5 000 дронів-камікадзе «Повернись живим» повідомив 4 грудня.