Перейти до головного вмісту

«Повернись живим», UNITED24 та monobank запустили збір на 10 000 дронів-камікадзе для Сил оборони

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим», фандрейзингова платформа UNITED24 і monobank стартували проєкт «Операція «“Єдність”». Його мета — забезпечити Сили оборони України 10 000 FPV-дронів із боєкомплектом на загальну суму 235 мільйонів гривень.

«Операція “Єдність”— це наша відповідь на один із найбільш масових зараз запитів від війська — ударні дрони-камікадзе. Спільно з фандрейзинговою платформою UNITED24 і monobank ми не просто придбаємо 10 тисяч FPV-дронів: всі вони матимуть бойову частину — кумулятивні та осколково-фугасні боєприпаси. Такі ударні дрони-камікадзе якісно показали себе на полі бою, знищуючи десятки одиниць ворожої бронетехніки та випалюючи сотні окупантів із їхніх укріплень», — коментує Тарас Чмут, директор Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим».

10 тисяч FPV-дронів партнери придбають за кордоном. Вже в Україні їх дообладнають бойовими частинами, загальною вартістю 50 мільйонів гривень. Закупівлю дронів-камікадзе, а також їхню передачу у війська, здійснюватиме Фонд «Повернись живим». 

«Ця війна — війна технологій. Старлінки, морські дрони, системи ситуаційної обізнаності, БПЛА — все це змінює ситуацію на полі боя. Значення простих у використанні та недорогих дронів-камікадзе важко переоцінити. Тож ми раді оголосити збір, який виконує одразу дві задачі — окрім самого фандрейзингу, підкреслює важливість об’єднання. Операція “Єдність” — хороший приклад спільної ініціативи великих гравців у фандрейзингу заради спільної мети. Ми впевнені, що до нас долучаться десятки українських компаній та сотні тисяч донорів з усього світу», — говорить Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — Міністр цифрової трансформації України. 

Партнери проєкту також додали спеціальні лоти для тих, хто зробить внесок на дрони-камікадзе через monobank. Виграти можна, до прикладу, бойовий прапор, піднятий у нещодавно звільненому селі П’ятихатки на Запоріжжі, зустрічі з амбасадорами UNITED24, 100 платинових карток mono, на п‘яти із яких лежать 100 000 гривень та ін.

«Від початку повномасштабної війни через банки mono на благодійність було зібрано 25 мільярдів гривень. Водночас ми бачимо, наскільки важче стало і благодійникам, і фондам, які допомагають Україні під час великої війни. Тож ми не тільки поєднуємо зусилля, але й додаємо до збору лоти, які мають його підсилити і стати нашим способом сказати “дякуємо” усім тим, хто продовжує підтримувати українську армію», — говорить Олег Гороховський, співзасновник monobank.