Перейти до головного вмісту

«Повернись живим» передав приціли для Mk.19

У серпні 2023 року Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» спільно з Ukrainer у рамках проєкту «Прицільно» зібрали 13 мільйонів гривень, аби забезпечити 150 розрахунків американських автоматичних станкових гранатометів Mk.19 спеціально спроєктованими прицілами та планшетами з ARMOR — програмним забезпеченням для стрільби із закритих позицій.

  • Перші 35 прицілів Фонд передав війську у жовтні 2023 року. Їх отримали, зокрема, десантно-штурмові та окремі механізовані бригади. 
  • У грудні «Повернись живим» забезпечив армію ще 25 прицілами у рамках проєкту.
  • У січні й лютому 2024 року решта 90 розрахунків отримали розроблені фахівцями Фонду приціли. 

Таким чином, із жовтня 2023-го по лютий 2024 року Фонд реалізував проєкт «Прицільно», забезпечивши 150 розрахунків американських автоматичних станкових гранатометів Мk.19 спеціально спроєктованими прицілами та планшетами з програмним забезпеченням для стрільби із закритих позицій ARMOR. 

Інфографіка: Remarker

За цей час інструктори Фонду провели навчання для 300 бійців 25 формувань Сил оборони України: механізованих і десантно-штурмових бригад ЗСУ, Сил спеціальних операцій і Державної спеціальної служби транспорту, Головного управління розвідки, Національної гвардії і Територіальної оборони. 

Загалом це — 600 годин навчання військових і 70 днів у відрядженнях трьох інструкторів «Повернись живим».

Інфографіка: Remarker
Інфографіка: Remarker

Як і чому Фонд розробив приціл?

Україна отримує у рамках західної матеріально-технічної допомоги гранатомети Мk.19. Вони мають приціли для прямої наводки, але не для стрільби із закритих позицій. Тому на запит військових інструкторський відділ «Повернись живим» спроєктував такий приціл за принципом артилерійського. Ми знайшли виробників, зробили кілька тестових зразків і за різних погодних умов провели практичні стрільби на різні дальності. Під час випробувань перша ж граната Мk.19 влучала у район цілі.

Спроєктований Фондом приціл — перший та єдиний виготовлений в Україні подібний виріб. Його можна застосовувати не тільки на Мk.19, а й на всіх інших гранатометах та мінометах будь-яких калібрів. Відтак потреба Сил оборони у цих прицілах дуже велика. 

Яка ефективність?

Стрільба із закритих вогневих позицій — безпечніша для наших військових. Також проєкт «Прицільно» допомагає розрахункам влучати у ціль без додаткової пристрілки. Понад 50% — такого показника сягає економія боєприпасів на практиці.