Перейти до головного вмісту

10 мільйонів для ПАНів із Криму 

Проєкт опубліковано: 15 грудня 2022, 19:56
Неактивний

Збір коштів завершено

Збір коштів продовжено

Зібрано

10 184 411грн

102%

Планувалось зібрати

10 000 000грн


У березні 2014 року 10-та морська авіаційна бригада провела на аеродромі у селищі Новофедорівка Сакського району унікальну операцію. За наказом полковника Ігоря Бедзая, замкомандира бригади з льотної підготовки, підрозділ евакуював з уже осадженого Криму свою авіаційну техніку на миколаївський аеродром «Кульбакине». 

7 травня 2022 року полковник Бедзай, хоч і не мав за своєю посадою, вилетів на чергову складну пошуково-рятувальну операцію у районі гирла річки Дунай. Екіпаж офіцера виконав поставлену задачу, але в їхній Мі-14 поцілила російська керована ракета. Полковник і ще п’ятеро українських військових, які були на борту, загинули. 

10-ту морську авіаційну бригаду назвали на честь Героя України полковника Ігоря Бедзая. І тепер єдиний у своєму роді підрозділ ВМС України не тільки мріє повернутися у рідний Крим, а ще й кожною своєю операцією мститься ворогам за друга і командира. 

Ми теж любимо Крим. І чекаємо, коли 10-та морська авіаційна бригада здійснить нову унікальну спецоперацію та поверне свою авіаційну техніку на аеродром у селищі Новофедорівка Сакського району.

Для наближення цього моменту спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та Українською правдою збираємо 10 000 000 гривень для передових авіаційних навідників (ПАНів) підрозділу. 

Наша ціль — на 100% закрити їхню потребу у спеціалізованому транспорті, штатних засобах зв‘язку, дронах, Starlink і комплектах авіаційної гарнітури та перехідників до них. 

Це підсилить керованість морської авіаційної бригади і дозволить ПАНам у режимі реального часу коригувати вогонь власних вертольотчиків із землі, передавати командуванню необхідну інформацію та, у разі небезпеки, рятувати своїх.

В рамках спільного збору з Українською правдою та Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим ваші пожертви конвертувалися у забезпечення передових авіаційних навідників (ПАНів), а також пунктів управління й розвідки єдиної у своєму роді бригади ЗСУ.

ПАНи тепер забезпечені:

— 4 повнопривідними пікапами;

— 4 комплектами дронів DJI Mavic 3 Fly More Combo з картами памʼяті;

— 4 радіостанціями Motorola з усіма необхідними антенами й аксесуарами;

— 4 терміналами Starlink;

— 4 портативними зарядними станціями;

Це дозволить закрити 100% потреб 4 екіпажів навідників, які шукатимуть цілі і коригуватимуть вогонь нашої авіації по загарбниках. Крім того, в рамках проєкту, вдалося модернізувати командні пункти та пункти управління розвідки авіаційної бригади ВМС ЗС України, закрити її нагальні потреби у раціях і резервному живленні. 10-та морська авіаційна бригада ім.Героя України полковника Ігоря Бедзая отримала:

— 196 рацій Motorola;

— 35 зарядних станцій різної місткості;

— 35 ноутбуків;

— 35 планшетів з картами памʼяті;

— 20 містких акумуляторних батарей;

— 15 джерел безперебійного живлення;

— 16 IP-телефонів для налагодження внутрішньобригадної мережі звʼязку;

— 12 моніторів з великою діагоналлю для виведення ситуації на фронті та аналізу розвідданих;

— 10 принтерів;

Частину закупівель проєкту склало також мережеве обладнання для підвищення швидкості передачі та захищеності інформації. Йдеться про шлюзи, маршрутизатори, модеми, SFP-модулі, анемометри, 600 м коаксіального кабелю та інструмент для роботи з цими засобами. Крім того, в рамках ініціативи, 10-та морська авіаційна бригада отримала 15 комплектів авіаційної гарнітури.

Найближчим часом 10-ї морська авіаційна бригада отримає ще одну партію обладнання — авіаційну гарнітуру з відповідними перехідниками за 396 000 грн.

Таким чином кінцева вартість проєкту становить 11 мільйонів 79 тисяч 549,8 гривні.

Інші проєкти