Перейти до головного вмісту

Студентство проти русні

Проєкт опубліковано: 01 грудня 2022, 17:14
Неактивний

Проєкт реалізовано

Збір коштів продовжено

Колаж із зображенням директора фонду

Зібрано

1 481 231грн

148%

Планувалось зібрати

1 000 000грн


Студенти 15 київських закладів вищої освіти до Дня студента проведуть «перегони донейтів», аби зібрати 1 мільйон гривень на тренажер до українського протитанкового ракетного комплексу «Корсар».

Придбаний тренажер надасть можливість українським військовим пройти повноцінну підготовку на оператора ПТРК, з симуляцією стрільби з різних дистанцій, у різних умовах при цьому маючи необмежену кількість пострілів. Придбане за підсумками проєкту устаткування буде передане до одного з навчальних центрів Збройних Сил.

Загальна потреба української армії у подібного роду тренажерах становить 10 одиниць. Ціль проєкту – зібрати кошти на 1 такий комплекс. До «перегонів донейтів долучилися 15 спільнот закладів вищої освіти, зокрема:

 • Національний університет харчових технологій
 • Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка
 • Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого
 • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
 • Національний авіаційний університет
 • Національний університет біоресурсів і природокористування України
 • Міжрегіональна академія управління персоналом
 • Київський міжнародний університет
 • Національна академія внутрішніх справ
 • Київський університет імені Бориса Грінченка
 • Київський національний університет будівництва і архітектури
 • Національний медичний університет імені О. О. Богомольця
 • Києво-Могилянська академія
 • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Студенти того університету, який зможе акумулювати найбільшу суму, отримають можливість особисто поспілкуватися із Тарасом Чмутом — директором фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим».

Акція приурочена до Дня студента, який відзначається в Україні 17 листопада, й триватиме до Дня Гідності та Свободи, 21 листопада. Ініціаторами виступили студентський парламент КНУ ім. Тараса Шевченка та Українська студентська ліга.

Дата, часДата, час, донор Донор Сума
Надходжень не знайдено

Студенти 15 київських вишів зібрали майже 1,5 мільйона гривень на тренажер протитанкового ракетного комплексу «Корсар» для одного з навчальних центрів ЗСУ.

Акція була приурочена до Дня студента, який відзначається в Україні 17 листопада, й тривала до Дня Гідності та Свободи, 21 листопада. Ініціаторами виступили студентський парламент КНУ ім. Тараса Шевченка та Українська студентська ліга.

Збір мав робочу назву «перегони донейтів». Найбільший внесок зробили студенти КПІ ім. І. Сікорського, на другому місці за сумою донейтів — Національний університет «Києво-Могилянська академія». Студентство цих двох вишів отримало можливість особисто поспілкуватися із Тарасом Чмутом — директором фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим».

«Оператори-навідники раніше не мали можливості на практиці навчитися користуватися протитанковими ракетними комплексами ніде, окрім поля бою. Водночас тренажери «Корсар» та «Скіф» дають можливість військовослужбовцям відпрацювати у навчальному центрі десятки завдань різного виду та складності (симуляція стрільби з різних дистанцій, у різних умовах тощо), і при цьому робити необмежену кількість пострілів», — пояснює важливість цього проєкту керівник військового департаменту фонду «Повернись живим» Андрій Римарук.

Фонд «Повернись живим» передав у серпні п’ять тренажерів ПТРК «Корсар» чотирьом навчальним центрам Сухопутних військ ЗСУ в Дніпропетровській, Львівській, Чернігівській і Миколаївській областях, у яких проводять відповідну підготовку військових. Вартість кожного тренажера становить 1 350 000 гривень.

1 481 231 гривень на один із них зібрали студенти 15 київських університетів у межах спільного з «Повернись живим» проєкту до Дня студентства у листопаді 2022 року. Ще чотири комплекси «Повернись живим» придбав на кошти, які акумульовуються на загальних рахунках Фонду.

Придбані комплекси дають можливість пройти повноцінну підготовку оператора ПТРК «Корсар», на практиці навчаючись знищувати ворожу бронетехніку та гелікоптери у безпечних, але максимально реалістичних умовах. Військові, маючи необмежену кількість пострілів, зможуть попрактикуватися у стрільбі з різних дистанцій та у різних погодних умовах.

Інші проєкти