Перейти до головного вмісту

Професор Єльського університету Джейсон Стенлі пожертвував гонорар на навчання українських захисників

Profesor Jason Stanley pozhertvuvav honorar Povernys Zhyvim

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» 20 000 доларів, які отримав за роботу почесним професором у Kyiv School of Economics (KSE). Кошти буде спрямовано на потреби Школи підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів «Ятаган».

Професор Стенлі — філософ, експерт з питань пропаганди та фашизму й автор п’яти книжок, серед яких «Як діє фашизм. Політика “ми” та “вони”» і «Як працює пропаганда». Також він пише про авторитаризм, пропаганду, свободу слова, масові увʼязнення для The New York Times, The Washington Post та інших видань.

«Я досліджую загрозу фашизму. Приїхав в Україну, тому що це демократія, на яку напала фашистська терористична держава. Демократії потрібні такі університети, як Kyiv School of Economics, щоб процвітати. Але демократії також потрібно виживати. Тож я передаю кошти «Повернись живим», бо вони відіграють вирішальну роль у боротьбі за виживання української демократії», — говорить Джейсон Стенлі.

Сертифікат із внеском Джейсон Стенлі передав заступнику директора «Повернись живим» Олегу Карпенку 21 травня під час останньої лекції професора у KSE.

Професор Джейсон Стенлі передає сертифікат із внеском заступнику директора Фонду «Повернись живим» Олегу Карпенку під час останньої своєї лекції у KSE, 21 травня 2024 року

«Підготовка висококваліфікованих військових фахівців — один із пріоритетів «Повернись живим». Проте ще важливіше для нас — не просто навчати людей, а розбудовувати відповідні спроможності в армії. Зараз допомагаємо зі створенням у Сухопутних військах ЗСУ Школи БпЛА «Ятаган». На її потреби збираємо 33 мільйони гривень. Кошти Фонд спрямує на облаштування навчальних класів, трас для польотів, майстерень з ремонту БпЛА, закупівлю тренувальних бортів тощо», — каже Олег Карпенко.

Школа «Ятаган» формується на базі одного з навчальних центрів Збройних сил, вже має затверджену програму підготовки, розроблені в співпраці з фахівцями «Повернись живим» методичні матеріали, професійний інструкторсько-викладацький склад із бойовим досвідом.

Оскільки Школа «Ятаган» є частиною ЗСУ, зовнішні пілоти-оператори отримають не тільки навички, а й військово-облікову спеціальність. Відтак зможуть офіційно обіймати в підрозділі відповідну посаду.

«Повернись живим» і Командування Сухопутних військ ЗС України уклали угоду про партнерство та співпрацю щодо реалізації проєктів за напрямом підготовки фахівців БпЛА. Участь Фонду у створенні Школи «Ятаган» стала першим проєктом у рамках цієї співпраці.

Нагадаємо також, що на початку травня британський історик, професор європейських студій в Оксфордському університеті Тімоті Ґартон Еш задонатив «Повернись живим» 50 тисяч канадських доларів, або 1 437 832,72 гривні. Професор перерахував на допомогу українському війську власну премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024.

Згодом «Повернись живим» і Тімоті Еш передали бійцям 409-го окремого стрілецького батальйону 22-ї окремої механізованої бригади обладнання квадрокоптери і оптику загальною вартістю 2 751 943 гривні.