Перейти до головного вмісту

Від кулеметів до бронетехніки. Які можливості закупівель розглядає  Фонд «Повернись живим»

Дитектор Фонду "Повернись живим" Тарас Чмут, керівник військового департаменту Андрій Римарук та керівник напрямку розвитку партнерств Фонду Олег Карпенко на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO 2022 у Варшаві

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» веде перемовини про закупівлю з-за кордону нових товарів військового призначення. 

Про це, за результатами відвідування Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO 2022, заявив директор організації Тарас Чмут.

«Під час виставки у Польщі ми з колегами провели ряд зустрічей з європейськими виробниками важкого піхотного озброєння — крупнокаліберних кулеметів та станкових автоматичних гранатометів. Загалом Фонд має чимало ідей для майбутнього контрактування — зокрема, ми би хотіли замінити частину пікапів у мобільних вогневих групах ЗСУ на бронеавтомобілі, що суттєво б підвищило захищеність розрахунків», — прокоментував він

Крім цього під час оборонної виставки команда Фонду розглядала можливість закупівлі для Збройних Сил України нових зенітних установок, засобів зв’язку різного типу, безпілотних авіаційних комплексів та оптики.

«Також у рамках оборонної ярмарки, — продовжив Чмут, — ми провели власну прес-конференцію, на якій розповіли про роботу «Повернись живим», перебіг російсько-української війни і необхідність продовження постачання в Україну озброєння від партнерів».

Директор «Повернись живим» також мав особисті зустрічі із гендиректором турецької компанії Baykar Халуком Байрактаром та з керівником Державного підприємства КБ «Луч», доктором технічних наук Олегом Коростельовим. З останнім обговорювалася можливість придбання навчальних тренажерів на вітчизняні протитанкові ракетні комплекси та розширення бойових можливостей вже поставлених у війська ПТРК «Стугна».

Нагадаємо, Фонд не перший рік вкладається у підготовку українського війська. З 2016 року у «Повернись живим» діє інструкторський відділ, який зараз включає у себе саперний, снайперський та артилерійський напрямки, а також підготовку з аеророзвідки.  

За останні кілька місяців організація придбала у наукового підприємства «Енергія 2000» і передала у війська шість тренажерів для стрільців-зенітників з VR-технологією. Їхня загальна вартість склала 6 000 000 гривень, а ефективність в рази перевищила перші очікування. Під час навчання на таких тренажерах боєць бачить і чує умовну ціль, наводиться на неї та знищує пуском ракети. Оскільки боєкомплект при цьому не втрачається, тренажер ПЗРК дає змогу зробити по 200-400 тренувальних пусків кожному майбутньому стрільцю-зенітнику. Коли ж уже підготовлені військові потрапляють на фронт, у реальних бойових умовах за допомогою ПЗРК «Ігла» вони знищують, наприклад, ворожі безпілотники та гелікоптери. 

Міжнародна виставка оборонної промисловості MSPO — одна з найбільших щорічних оборонних виставок у Європі. Масштабнішими є тільки подібні ярмарки у Лондоні та Парижі. Минулоріч у виставці, яка традиційно проходить у польському місті Кєльце, взяли участь 400 компаній із 27 країн світу. Тоді за чотири дні виставку відвідали майже 11 тисяч осіб.

У 2022 році MSPO проходила 6-9 вересня. Команду Фонду «Повернись живим» запросили на захід у якості VIP-гостей. На виставці цього року були представлені виробники зброї та амуніції з 30 країн — зокрема, з США, Польщі, України, Туреччини, Німеччини, Канади, Великої Британії, Нідерландів, Франції, Ізраїлю, Тайланду, Словаччини, Бельгії, Австралії, Швеції, Угорщини, Швейцарії, Фінляндії, Чехії, Норвегії, Естонії, Пакистану, Хорватії, Японії, Італії, Тайваню, Мексики та Південної Кореї. 

Україну на MSPO представляли чотири компанії. КБ «Луч» презентував у Польщі новий протитанковий ракетний комплекс «Скіф-М» — модернізовану версію комплексу «Стугна», яка, крім іншого, має меншу вагу та лазерний далекомір. 

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ