Перейти до головного вмісту

Друге дихання українських бойових «пташок»

У хлопців з FlyTechnology — золоті руки. Вони роблять дуже велику, копітку і високотехнологічну роботу: відновлюють українські розвідувальні квадрокоптери, збиті, чи заглушені окупантами.

Від початку великого втогрнення потік звернень бійців із підбитими коптерами до Fly Technology став просто величезним. І нині більшість витрат на реанімацію українських бойових «пташок» фінансує фонд «Повернись живим».

«Ми допомагали нашим аеророзвідникам ремонтуватися ще до 24 лютого. Але потім масштаб виріс у рази. Так. З 1 березня ми полагодили для військових більше 250 квадрокоптерів різних модифікацій, і значну частину цього обсягу — в співпраці з фондом «Повернись живим», — розповідає керівник сервісного центру Fly Technology Слава Задорожній. — Для зручності наших воїнів ми спростили комунікацію: стандартизували оформлення документів, отримуємо на ремонт і повертаємо квадрокоптери Новою поштою».

Фахівці Fly Technology за роботою

Чому ця робота настільки важлива? Дрони — це очі українського війська. Нове російське вторгнення зробило їх критично важливими для ефективної оборони та контрнаступу, розвідки та наведення артилерії на голови окупантів. Дрони на полі бою фактично рятують життя наших воїнів.

Квадрокоптери з тепловізорами – одні з найбільш затребуваних на фронті.
Їхній ремонт — в рази дешевший за купівлю нової «пташки»

«Повернись живим» регулярно постачає нових пташок нашим оборонцям: це десятки, а іноді сотні квадрокоптерів на тиждень.

Але ворог щосили протидіє їм: глушить, зчитує дані, щоб навести арту на оператора дрона, а то й просто збиває зі стрілецької зброї.

Типові пошкодження квадрокоптера, який впав через дії російських РЕБ

Fly Technology адаптували до потреб ЗСУ російські трофейні дрони

Наші партнери з Fly Technology — завзяті та вдумливі. Вони примудрилися адаптувати до потреб ЗСУ російські трофейні дрони, уникнувши їхнього блокування з рф. Вони знайшли рішення, як рятувати відеокамери та їхню механіку (найдорожчий вузол у квадрокоптері), а наразі готуються друкувати та відливати найбільш затребувані деталі до модельних рядів Mavic та Autel. Для останньої торговельної марки вони є єдиною сертифікованою сервісною компанією в Україні.

Російський трофейний дрон: його адаптують для потреб ЗСУ


«Навіть якщо квадрокоптер отримав кульове чи осколкове влучання і сильно пошкоджений — не варто ставити на ньому хрест. Передавайте його нам!» — каже Слава Задорожній. Він згадує нещодавній випадок: бійці прислали з Південнного фронту 5 дронів однієї моделі. Один з них був буквально розтрощений, і відновленню не підлягав. Але саме він став донором запчастин для решти чотирьох, і нині ці пташки продовжують працювати для аеророзвідки Півдня.

Відеокамера та її механіка — найдорожчий вузол у квадрокоптері

Хлопці можуть розповісти ще безліч цікавих речей про свою роботу. Її подробиці є в їхньому Телеграмі.

Починаючи з 24 лютого фонд «Повернись живим» профінансував ремонт фахівцями Fly Technology 79 квадрокоптерів різних типів, на суму 992 506 гривень.

Наша співпраця з ними — це один з прикладів партнерства, яке посилює Армію та наближає нашу спільну перемогу. І ви також можете долучитися до цієї справи!

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ