Перейти до головного вмісту

«Знайти та знищити!»: Фонд презентував документальну стрічку про ударні БпЛА

Фото: Анатолій Гаєвський, «Повернись живим»

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» презентував свою першу документальну стрічку «Знайти та знищити! Як працюють ударні БпЛА в російсько-українській війні».

Відеограф Фонду Анатолій Гаєвський зафільмував роботу рот ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади на Мар’їнському напрямку фронту та 82-ї окремої десантно-штурмової бригади на Запорізькому.

«Ударні БпЛА це винахід народної армії. Людей мобілізували і вони придумали, як нанести ворогу найбільшу шкоду. Армія підтримала ідею, створили РУБАКи. Запустився потужний волонтерський процес, бо FPV-дрони доступні, недорогі, їх можна паяти у гаражі. В армію підтягнулися айтішники, які роблять нові прошивки, антени, частоти. І усе почало працювати. Зараз йдуть цифрові війни. У відео видно, наскільки РУБАКи ефективно і круто працюють», — говорить Анатолій Гаєвський.

За 10 років російсько-української війни БпЛА стали одним із ключових засобів ведення бойових дій. FPV, ударні дрони, з ініціативи окремих солдатів, винахідників і офіцерів перетворились на основний вогневий засіб рот ударних безпілотних авіаційних комплексів. 

«Ведемо детальну статистику по застосуванню БпЛА. З жовтня 2023-го зафіксований кожен виліт. Відсоток знищення до ураження техніки становить близько 20%. За весь напрямок з нашими суміжниками по лінії фронту засобами БпЛА уражено більше половини (від усієї знищеної техніки, — ред.). Артилерія сильно відстає», — каже заступник командира РУБАК 82-ї ОДШБр на позивний «Тюлень».

У стрічці військові 25-ї ОПДБр та 82-ї ОДШБ, директор «Повернись живим» Тарас Чмут, заступник директора Фонду Олег Карпенко, консультант із питань БпЛА «Ріко» розповідають про те, як зʼявилася та розвивалася безпілотна авіація ЗСУ.

Нагадаємо, «Повернись живим» та компанія ОККО збирають 500 мільйонів гривень для Десантно-штурмових військ у рамках проєкту «ОКО ЗА ОКО 3». Роти ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) отримають 10 бойових Пульстронів — комплексів розвідки та знищення вартістю 50 мільйонів гривень за один. У Пульстрон, зокрема, входять ударні та розвідувальні дрони, транспорт, зв’язок і все необхідне для управління.

У квітні Фонд і ОККО передали перший Пульстрон, який вже працює у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.Підтримати проєкт «ОКО ЗА ОКО 3» можна переказом на спецрахунок або донатом на «банку». Також заправляючись на всіх АЗК ОККО брендовим пальним: 1 гривня з кожного літра Pulls 95 або Pulls Diesel автоматично «летить» на комплекси розвідки та знищення для ДШВ.

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ