Перейти до головного вмісту

«Повернись живим» і Нова пошта передали Повітряним силам рухомі командні пункти

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» спільно з Новою поштою передали Повітряним силам ЗСУ рухомі командні пункти (РКП) — останню складову спільного проєкту «Запакуй небо — прокачай ППО».

РКП отримають охоронці неба з ПвК «Центр», виготовленої для них кількості вистачить, аби повністю закрити нагальну потребу цього повітряного командування у подібній техніці.

Рухомі командні пункти — це розробка Фонду «Повернись живим» та військових протиповітряної оборони. Створені на базі повнопривідних вантажівок й продумані до дрібниць, ці пересувні житлові та робочі модулі мають повну енергетичну і теплову незалежність. РКП — це мозок операцій з прикриття українського неба і місце, звідки за лічені секунди віддаватимуться накази на збиття ворожих ракет, безпілотників та літаків.

Фонд і Нова пошта передали підрозділам протиповітряної оборони вже шість партій обладнання у рамках проєкту «Запакуй небо — прокачай ППО». Крім рухомих командних пунктів, Повітряне командування «Центр» отримало:

  • телекомунікаційні комплекти — рюкзаки, які містять усі необхідні види зв’язку для мобільних вогневих груп. Фактично — автономні хаби із захищеним звʼязком, які дозволяють екіпажам вчасно отримати накази, інформацію про рух цілей, інші дані для їх знищення.
  • комплексні апаратні звʼязку — прохідні вантажівки, забезпечені всім необхідним обладнанням, технікою, захищеними видами зв’язку, аби ефективно виконувати бойові завдання. КАЗи повністю енерго та тепло незалежні. Простими словами, ці обладнані авто — нервова система ППО. Вони супроводжують протиповітряні ракетні комплекси;
  • носимі комплекти зв’язку та управління — це валізи вагою до 60 кг, обладнані необхідними телекомунікаційними засобами, оргтехнікою та легко розкладаються у сучасний мобільний командний пункт із робочими місцями для наших воїнів.

Нагадаємо, «Повернись живим» спільно з Новою поштою зібрали 330 мільйонів гривень для підсилення протиповітряної оборони у рамках проєкту «Запакуй небо — прокачай ППО». Ініціатива стартувала 1 червня і завершилася 26 грудня.

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ