Перейти до головного вмісту

Фонд передав 1000 гранатометів задіяним у наступі бригадам ЗСУ

Боєць Збройних сил України стріляє з гранатомета

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» передав Силам оборони України 1000 нових 40-мм ручних протитанкових гранатометів ATGL-L3. Зброю придбав за кордоном за 4 мільйони євро.

Гранатомети отримали 16 бригад Збройних сил. Розподіл погодили із Генеральним штабом, Командуванням Сил логістики, з метою не дублювання того, чим ЗСУ забезпечує держава.

«Зброя пішла тим частинам і підрозділам, які вже задіяні або будуть у літній наступальній кампанії, — говорить директор «Повернись живим» Тарас Чмут. — Як і 1460 кулеметів, що ми також передали війську, це — колективне піхотне озброєння на рівні взводу. На нього є величезний запит у військах. Крім того, подібна радянська модель РПГ-7 знайома усім родам, видам. Для неї достатньо боєприпасів виробляють у Європі. Ми їх купуємо, отримуємо у якості допомоги. Це проста, надійна, ефективна зброя».

Наприкінці квітня фонд «Повернись живим» повідомив, що передав війську 1 460 кулеметів калібру 7,62-мм за 6 570 000 євро. Їх отримала 21 бойова бригада.

Торік «Повернись живим» торік став першою благодійною організацією в історії України, яка отримала дозвіл на закупівлю за кордоном товарів подвійного та військового призначення, включно з летальним озброєнням. Першим в Україні придбав безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2. Восени передав 11 бронемашин морпіхам, які обороняли Маріуполь.

У березні цьогоріч Фонд завершив збір 333 мільйонів гривень на проєкт «ДОВГІ РУКи ТрО», щоб забезпечити 31 бригаду Сил територіальної оборони розвідувально-ударними комплексами з мінометами калібру 120 мм — усього їх передадуть 186. Три бригади вже розгорнули РУКи.

Зараз триває збір «Повернись живим» і компанії ОККО 400 мільйонів гривень на міномети, крупнокаліберні кулемети та автоматичні гранатомети для Тероборони.

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ