Перейти до головного вмісту

«Ти донатиш — вони рятують!». Фонд і Укрзалізниця стартували спільний збір для ЗСУ

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» та Укрзалізниця стартували спільний проєкт «Залізно поруч». Його мета — зібрати 48 мільйонів гривень на кейсеваки, спеціально обладнані позашляховики для евакуації поранених із передової.

У межах «Залізно поруч» придбають і переобладнають 15 нових позашляховиків. У всіх машинах встановлять, зокрема, інвертори, системи освітлення, додаткові елементи живлення та органайзери. 

Кейсеваки обладнають також засобами радіоелектронної боротьби, щоб захистити військових від ворожих дронів. Фахівці Фонду навчать медиків користуватися РЕБом.

Кейсеваками і засобами радіоелектронної боротьби забезпечать пʼять бойових механізованих бригад ЗСУ:

  • 24 ОМБр ім. Короля Данила;
  • 28 ОМБр ім. Лицарів зимового походу; 
  • 53 ОМБр ім. Князя Володимира Мономаха;
  • 30 ОМБр ім. Князя Костянтина Острозького;
  • 54 ОМБр ім. Гетьмана Івана Мазепи.

Ці підрозділи Сил оборони України воюють на передовій, зокрема, у Донецький області.

«Кейсеваки рятують життя. Потреба в подібних авто у Силах оборони величезна. Це сотні машин! У рамках проєкту «Залізно поруч» забезпечимо медичним евакуаційним транспортом п’ять бригад. Важливо, що авто будуть нові, адже від їхньої справності та надійності залежить життя поранених. Крім того, кейсеваки обладнаємо РЕБом, у першу чергу, для захисту від ворожих FPV, адже росіяни полюють, у тому числі, і на медичні автівки», — говорить заступник директора «Повернись живим» Олег Карпенко.

Позашляховики допоможуть бойовим медикам рятувати своїх побратимів та посестер на відрізку з лінії бойового зіткненні до стабпунктів і далі, в тому числі — до медичних потягів Укрзалізниці.

Нагадаємо, у червні Фонд «Повернись живим» і Tabletki.ua передали бойовим медикам 93-ої окремої механізованої бригади «Холодний Яр» сім спеціально обладнаних кейсеваків, придбаних у рамках проєкту «Hope Wheels». 20 937 300 грн на сім кейсеваків зібрали за місяць у лютому.