Вони прикривають нас із неба, а ми їх — із землі: збираємо 31 млн грн на екіпірування для льотчиків
![](https://savelife.in.ua/wp-content/uploads/2023/01/ArmyAviation-scaled-e1675076093760-1024x640.jpg)
Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» та ПриватБанк оголосили збір 31 000 000 гривень для придбання вогнетривкої форми та авіаційних шоломів для 100% закриття потреби екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні.
«Купуємо саме вогнетривку форму та шоломи, адже опіки — одна з найбільш розповсюджених травм та причин смертності серед екіпажів вертольотів, які зазнали ворожого ураження. Екіпірування, яке складається з авіаційного шолому та вогнетривких курток, штанів, балаклав і рукавиць, ми будемо закуповувати у США. Загальна сума контракту — понад 846 тисяч доларів, або 31 мільйон гривень», — каже директор Департаменту розвитку та партнерств «Повернись живим» Олег Карпенко.
Армійська авіація — один із найзакритіших родів військ Збройних сил України. Через досить невелику кількість льотчиків, борттехніків та інженерів, інформацію про бійців тримають у секреті та майже не розповсюджують у медіа.
При цьому, армійська авіація з 2014 року виконує важливі й дуже ризикові задачі — екіпажі українських Мі-8 та Мі-24, зокрема, доставляли допомогу на заблоковану Азовсталь у Маріуполі. Із 2014 року й дотепер вертольотчики також евакуйовують поранених побратимів, підвозять на найскладніші ділянки фронту провізію, медицину, воду та боєкомплект, а ще — підтримують нашу піхоту з неба.
«ПриватБанк від початку війни став надійними фінансовими силами для країни, і разом зі своїми численними клієнтами і партнерами забезпечує життєво важливу підтримку тилу, — говорить Олеся Жулинська, керівниця комунікацій ПриватБанку. — Ми надаємо наші зручні канали для цього збору, аби кожен зміг реалізувати бажання підтримати із землі тих, хто в небі і забезпечує нам можливість працювати на землі».
Перерахувати кошти на програму можна у меню «Добро» Приват24, на сайті благодійного фонду «Допомагати просто» https://blago.privatbank.ua/, в банкоматах та терміналах ПриватБанку в розділі «Благодійність», у касах відділень.