Перейти до головного вмісту

Територіальна оборона України. Історія, сучасний стан та майбутнє

Дослідження містить інформацію про історію розвитку і становлення системи територіальної оборони України від моменту набуття нею незалежності до сьогодні. Також вивчено альтернативні концепції подальшого розвитку тероборони, актуальні станом на першу половину 2021 року. В якості рекомендацій представлено універсальний алгоритм визначення актуальних та перспективних завдань для тероборони, а також розроблено перелік принципів, дотримання яких, на думку авторів, дасть змогу стати їй більш дієздатною. У межах історичного екскурсу досліджено початкові етапи створення тероборони, період бойового застосування її частин і кілька спроб реформування системи ТрО. Крім того, вивчено та згруповано актуальні проблеми системи ТрО, притаманні їй у 2021 році

Дослідження підготовлено аналітичним відділом ГО «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» у межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції, викладені у цій публікації, є позицією авторів та необов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Вважаємо, що інформація є коректною та актуальною станом на першу половину 2021 року. ГО «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» не несе відповідальності за наслідки використання цієї інформації з іншою метою або в іншому контексті. Аналітичний відділ створено у травні 2018 року. Завдання аналітиків — всебічне вивчення проблем, пов’язаних із обороноздатністю України.

Теги:

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ