Перейти до головного вмісту

Дослідження

RSS

Голки для дикобраза

Спроможності, необхідні Силам оборони України для гарантування ефекту стримування, виходячи з досвіду бойових дій після 24 лютого 2022 року

10 грудня 2023, 07:38

Арсенал Гааги: огляд нідерландської військової допомоги Україні

Після анексії Криму та вторгнення на сході України Гаага засудила дії Москви, але утрималася навіть від нелетальної військової допомоги Києву. Попри це 2022 року Нідерланди стали одним із найактивніших друзів України. Станом на листопад 2023 року це сьомий найбільший військовий донор, а обсяг нідерландської допомоги у грошовому еквіваленті випереджає Францію, Італію, Іспанію та Канаду. У причинах такого різкого розвороту та перспективах подальшої співпраці розбираємось у новій доповіді про нідерландську військову допомогу Україні.

19 листопада 2023, 13:31

Британсько-українське військове співробітництво: особливості, інтереси та перспективи

Велика Британія посідає особливе місце серед партнерів України. Це третій, після США та Німеччини, постачальник військової допомоги. Лондон першим надав далекобійні ракети та сучасні танки, розблокувавши їхнє подальше постачання, а в рамках операції «Інтерфлекс» підготував близько 18 000 українських військових. Виходячи з важливості британсько-українського співробітництва для українських військових спроможностей, завдання збереження і розширення співпраці є ключовим. Передумовою для цього є розуміння інтересів Великої Британії, особливостей нашого партнерства та проблем і перспектив, що вони зумовлюють.

18 жовтня 2023, 11:09

Динаміка протестів та потенціал державної спроможності Кремля в реакції і протидії

Цей документ є публічною (скороченою) частиною одного з розділів закритого дослідження аналітичного відділу ГО «Повернись живим!» під назвою «Трансформація російської державності».

28 липня 2023, 12:50

Нема альтернатив: повноцінне членство України в НАТО — це єдина дієва гарантія безпеки

Партнери України, а особливо країни-члени Північноатлантичного альянсу, мають низку упереджень щодо ризиків, пов'язаних із можливістю повноцінного членства України в НАТО. Документ аналітиків «Повернись живим» Марії Кучеренко і Миколи Бєлєскова пропонує зміну підходу до гарантування безпеки України та недопущення подальшого розгортання Росією спроб нав'язати світу бачення безпекової системи на її умовах.

07 липня 2023, 15:17

Узагальнення та оцінка досвіду застосування Сил територіальної оборони в 2022 році

Документ стисло відображає історію розвитку і застосування Сил ТрО після 24 лютого 2022 року. Розглянуто їх стан на початку повномасштабної агресії Росії, а також зміну концепції застосування протягом перших її місяців. Описано основні положення прийнятого напередодні нового етапу російської агресії законодавства, яке дало старт реформуванню системи територіальної оборони та національного спротиву. Виявлено сильні та слабкі місця в системі тероборони. Також визначено роль і місце Сил ТрО в межах дійсної та майбутньої структури Сил оборони України.

06 липня 2023, 06:57

Територіальна оборона України. Історія, сучасний стан та майбутнє

Дослідження містить інформацію про історію розвитку і становлення системи територіальної оборони України від моменту набуття нею незалежності до сьогодні. Також вивчено альтернативні концепції подальшого розвитку тероборони, актуальні станом на першу половину 2021 року. В якості рекомендацій представлено універсальний алгоритм визначення актуальних та перспективних завдань для тероборони, а також розроблено перелік принципів, дотримання яких, на думку авторів, дасть змогу стати їй більш дієздатною.

16 травня 2021, 11:49

Національні і світові практики фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів

У 2014 році після початку збройної агресії Російської Федерації проти України постало питання реабілітації ветеранів. Здебільшого тих, хто отримав поранення або ушкодження. Для відновлення функціональних можливостей організму таких осіб необхідно використовувати різні інструменти, зокрема фізкультурно-спортивну реабілітацію (ФСР). Результатами цього дослідження будуть можливі шляхи розв'язання наявних проблем у ФСР ветеранів.

02 квітня 2021, 11:17

Потреби ветеранів у сприянні підприємницькій діяльності

У дослідженні викладено інформацію про актуальні потреби українських ветеранів у підтримці їхньої підприємницької діяльності. Робота базувалася на серії глибинних інтерв’ю з ветеранами, які на момент проведення опитування були діючими підприємцями, мали досвід такої діяльності у минулому або ж тільки планували зайнятися нею. Також було організовано низку інтерв’ю з представниками Міністерства у справах ветеранів та активної частини ветеранської спільноти України.

01 березня 2021, 11:31

Чому військовослужбовці звільняються з армії?

У цьому дослідженні розглянуто проблеми, через які Збройні Сили України втрачають кваліфіковані кадри. Надано рекомендації загального характеру щодо напряму змін, які мають відбутися в ЗСУ для поліпшення пануючої культури менеджменту та усунення або зменшення негативного впливу зазначених нами дев’яти факторів. З огляду на чутливість отриманої в ході дослідження інформації подано окремі статистичні дані. Повний масив наданий для опрацювання органам військового управління.

01 березня 2020, 10:08