Перейти до головного вмісту

Знищувати ворога на відстані 10 км. Фоторепортаж із навчання танкістів 

Фото: Олександр Гайдар /
Фото: Олександр Гайдар / "Повернись живим"

Інструкторський напрямок Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим»,  який навчає піхотинців, танкістів та артилеристів стрільбі з закритих позицій за допомогою програми ГРК «АRMOR» працює з вересня 2015 року. 

За цей час фахівці організації передали у війська тисячі планшетів з цим програмним забезпеченням, підготувавши, відтак, сотні екіпажів бойових броньованих машин, танків, зенітних установок та артилерійських розрахунків. 

Фото: Олександр Гайдар / «Повернись живим»

В умовах повномасштабної війни з рф запит на цю тактику застосування озброєння величезний, адже ворог часто має перевагу у засобах ураження, а це означає, що танки та ББМ часто не можуть вийти на пряму чи напів пряму наводку для здійснення пострілу — їх може знищити техніка окупантів. 

Тож така програма, з одного боку, здатна зберігати життя українських військових, а з іншого — розкриває по-новому потенціал радянської зброї та перетворює її на смертоносний для противника засіб. 

Днями інструктори «Повернись живим» Вадим Морданов та Андрій Моруга провели навчання у танкістів 28-ої окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу. За допомогою програмного забезпечення близько десятка екіпажів опанували чи відшліфували навички стрільби з закритих вогневих позицій з танка на відстань у 10 і більше кілометрів. 

Фото: Олександр Гайдар / «Повернись живим»

На такій дистанції українські танкісти недосяжні для вогню ББМ чи танків противника, протитанкових засобів, які є основною загрозою для цього виду озброєння за класичного застосування. Окремо варто виділити також і особливості танкової гармати, якає достатньо точною і при цьому практично не створює звуку при пострілі, тож ворог не чує «вихід» та дізнається про «приліт» вже в момент влучання. 

На заняттях були присутні командири машин чи їх навідники, тобто безпосередні оператори програмним забезпеченням. Багато хто з них знайомий, як з технікою стрільби з закритих позицій, так і з інструкторами Фонду, адже служать у війську з 2014–2016 років. Вони використовують курс для поновлення знань, відшліфування власних практичних навичок, щоб передати їх потім підлеглим чи побратимам. Для новачків — це нагода опанувати безпечний для екіпажу та одночасно ефективний засіб знищення техніки чи позицій ворога.

Фото: Олександр Гайдар / «Повернись живим»

За словами досвідчених танкістів бригади, ведення вогню навісною траєкторію постійно використовується у підрозділі на їх відрізку фронту для враження взводних та ротних опорних пунктів російських окупантів і достатньо успішно. 

«Ми допомагаємо розширити уявлення про танк, як про техніку для підтримки піхоти. Завдяки сучасним рішенням і використанні програмного продукту, танк стає майже як САУ ближнього радіусу, яка попри відносно невеликий калібр гармати, має власні переваги, які на собі сповна відчувають російські окупанти. Наша мета, щоб цей спосіб “роботи” опанувало якомога більше наших військових, адже це допомогає виконувати завдання і при цьому значно знижувати втрати в людях і техніці»,

діляться інструктори «Повернись живим».  

Долучитися до цього та інших проєктів Фонду кожен може за посиланням на банері нижче. Ваші внески допоможуть придбати більше планшетів з додатком ГРК «АRMOR» та провести ще більше курсів для військовослужбовців українського війська, щоб вони мали ще один інструмент здатний наблизити перемогу України.

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ