Перейти до головного вмісту

«Black Box» завдав ворогові збитків на понад $900 мільйонів

«Повернись живим» спільно з блогером Ігорем Лаченковим з 15 листопада по 12 грудня 2022 року зібрали 230 мільйонів гривень на секретний проєкт «Black Box» для Головного управління розвідки МОУ. Проєкт став масштабуванням попередньої, так само секретної ініціативи для ГУР, загальною вартістю 40 мільйонів гривень.

16 листопада 2023-го «Повернись живим» розкрив одну зі складових «коробки». Зокрема повідомив, що придбав 2022 року для ГУР МО безпілотники українського виробництва «Бобер».

https://www.youtube.com/watch?v=7rBT1c_N3HU

За перші 8 місяців 2023 року «Black Box» завдав ворогові збитків на понад 900 мільйонів доларів, за даними Головного управління розвідки. «Бобер» успішно виконував задачі у Криму, на тимчасово окупованих територіях України і на військових об’єктах на ворожій території. Наприклад, поцілив у важливе підприємство ворожого військово-промислового комплексу — завод із виробництва електроніки для ракет типу  Х-31, Х-35 та Х-59, які запускають із літаків тактичної авіації. Також влучив у сховище, де росіяни зберігали ракетні частини до балістичних ракетних комплексів «Іскандер».

«Насправді ”Black Box” — це перша велика інвестиція Фонду в українські дрони-камікадзе дальнього радіусу дії, — коментує директор «Повернись живим» Тарас Чмут. — Ще влітку 2022 року ми придбали у виробника 10 БпЛА на 40 мільйонів гривень, що їх задонатили благодійники на наші загальні рахунки. Коли ж побачили, що вони дають хороший результат — вирішили масштабувати проєкт, розгорнути виробництво і запустили публічний збір. Завдяки довірі до Фонду, тоді ми менше ніж за місяць зібрали 230 мільйонів гривень. Ще 10 мільйонів додали так само із загальних рахунків. Команда Фонду дуже задоволена результатом, адже загалом 280 мільйонів гривень завдали ворогу збитків вже більш ніж на 900 мільйонів доларів. Це — колосальний результат у зменшенні наступального потенціалу окупаційних військ!».

До збору на проєкт «Вlack Box» долучилося все українське суспільство — громадяни і бізнеси, зокрема, компанії PLVision, EVA, Intellias, COMFY, Sombra, Uptech, MTI hi-tech distribution, Uklon, ELEKS та інші.