Перейти до головного вмісту

Підготували та забезпечили 36 екіпажів коригування вогню й контрбатарейної боротьби

Кожен навчений інструкторами Фонду екіпаж отримав новий пікап, коптер DJI Matrice 300, ноутбук, планшет, Starlink, засоби живлення, тобто усе необхідне для роботи

Фонд «Повернись живим» допоміг сформувати, підготував до роботи і забезпечив обладнанням 36 мобільних екіпажів коригування вогню та контрбатарейної боротьби з усіх артбригад ЗСУ, окрім реактивних, а також з бригади артилерійської розвідки та окремого розвідувального підрозділу.

Вартість цього проєкту — 61 677 899,42 гривні. На ці кошти кожен екіпаж забезпечили усім необхідним для роботи: новим пікапом, коптером-коригувальником DJI Matrice 300 з пультами для пілота й оператора, додатковими батареями, а також ноутбуком, планшетом, носіями пам’яті, терміналом Starlink і засобами живлення.

Завдяки цьому обладнанню екіпажі швидко розгортаються, коригують вогонь по ворожих цілях, передаючи відео онлайн у штаб своєї бригади. Так наші вправно нищать, зокрема, ворожу арту. Із надійним прохідним авто екіпаж швидко змінює позицію, а значить, противнику його тяжче виявити й уразити.

Дрон DJI Matrice 300 всепогодній, коригує вогонь на відстань 12-15 км, з відносно безпечної для дрона зони. А завдяки додатковим батареям, засобам зв’язку і живлення може безперервно діяти протягом світлового дня.

«Ми навчили і забезпечили всім необхідним мобільні групи для автономної роботи по всій лінії фронту. Відносно малими ресурсами суттєво підвищили ефективність контрбатарейної боротьби, а від неї напряму залежить ефективність будь-яких операцій. Коли артилерія стріляє не всліпу, а під коригування — це дає змогу працювати влучно і значно заощаджувати боєприпаси, яких досі є значний дефіцит», — говорить керівник інструкторського напрямку аеророзвідки в «Повернись живим» на позивний «Гліб».

Загалом від листопада, коли стартував проєкт, 108 бійців отримали безцінний досвід і навички. Їх навчали інструктори Фонду разом із колегами зі 190-го навчального центру Збройних сил України.

«Кожен екіпаж — це троє людей: пілот, оператор цільового навантаження та технік-помічник, котрий налагоджує трансляцію з коптера, заряджає акумулятори для безперервної роботи тощо, — каже «Гліб». — На навчаннях бійці відпрацьовували маскування, виконання задач, у тому числі під дією РЕБ — ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Зараз із деякими екіпажами на фронті працюють наші інструктори. Набирають новий досвід для покращення методик викладання і пересвідчуються в бойових умовах, що випускники засвоїли вивчене».

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ