Підготували та забезпечили 36 екіпажів коригування вогню й контрбатарейної боротьби

Фонд «Повернись живим» допоміг сформувати, підготував до роботи і забезпечив обладнанням 36 мобільних екіпажів коригування вогню та контрбатарейної боротьби з усіх артбригад ЗСУ, окрім реактивних, а також з бригади артилерійської розвідки та окремого розвідувального підрозділу.
Вартість цього проєкту — 61 677 899,42 гривні. На ці кошти кожен екіпаж забезпечили усім необхідним для роботи: новим пікапом, коптером-коригувальником DJI Matrice 300 з пультами для пілота й оператора, додатковими батареями, а також ноутбуком, планшетом, носіями пам’яті, терміналом Starlink і засобами живлення.
Завдяки цьому обладнанню екіпажі швидко розгортаються, коригують вогонь по ворожих цілях, передаючи відео онлайн у штаб своєї бригади. Так наші вправно нищать, зокрема, ворожу арту. Із надійним прохідним авто екіпаж швидко змінює позицію, а значить, противнику його тяжче виявити й уразити.
Дрон DJI Matrice 300 всепогодній, коригує вогонь на відстань 12-15 км, з відносно безпечної для дрона зони. А завдяки додатковим батареям, засобам зв’язку і живлення може безперервно діяти протягом світлового дня.
«Ми навчили і забезпечили всім необхідним мобільні групи для автономної роботи по всій лінії фронту. Відносно малими ресурсами суттєво підвищили ефективність контрбатарейної боротьби, а від неї напряму залежить ефективність будь-яких операцій. Коли артилерія стріляє не всліпу, а під коригування — це дає змогу працювати влучно і значно заощаджувати боєприпаси, яких досі є значний дефіцит», — говорить керівник інструкторського напрямку аеророзвідки в «Повернись живим» на позивний «Гліб».
Загалом від листопада, коли стартував проєкт, 108 бійців отримали безцінний досвід і навички. Їх навчали інструктори Фонду разом із колегами зі 190-го навчального центру Збройних сил України.
«Кожен екіпаж — це троє людей: пілот, оператор цільового навантаження та технік-помічник, котрий налагоджує трансляцію з коптера, заряджає акумулятори для безперервної роботи тощо, — каже «Гліб». — На навчаннях бійці відпрацьовували маскування, виконання задач, у тому числі під дією РЕБ — ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Зараз із деякими екіпажами на фронті працюють наші інструктори. Набирають новий досвід для покращення методик викладання і пересвідчуються в бойових умовах, що випускники засвоїли вивчене».
Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”
ПІДТРИМАТИБільше за темою
«Важливі — люди. Росіяни тиснуть масою, а ми — якістю»
07 грудня 2022, 06:56
Запустили онлайн-курс для операторів дронів DJI Мavic 3 та Autel EVO II
30 листопада 2022, 15:00
Скиди на Mavic 3: доцільність та ризики
01 лютого 2023, 10:06
Застосування DJI Matrice 300 в бойових умовах: стартуємо навчальний курс
22 лютого 2023, 18:29