Перейти до головного вмісту

«Black Box» вже завдав ворогові збитків на понад $700 мільйонів

Чорна коробка палає на фоні стіни

Лише протягом останнього місяця спільний таємний проєкт Головного управління розвідки (ГУР) МОУ, Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» та блогера Ігоря Лаченкова «Black Box» завдав окупантам збитків на понад 700 мільйонів доларів.

Результати роботи «Black Box», протягом квітня-травня 2023 року, можна побачити на багатьох об’єктах окупантів, які знаходяться як на тимчасово окупованій, так і ворожій території, зокрема на логістичних центрах, транспортних вузлах, в місцях скупчення військової техніки і живої сили та на інших цілях, зазначають у Головному управлінні розвідки.

Як пояснив начальник ГУР МОУ Кирило Буданов, це лише частина інформації про «Black Box», яку наразі можна оприлюднити: «Понад 700 мільйонів доларів — наш черговий вклад у зниження наступального потенціалу армії ворога, деморалізації бойового духу та прийняття ним своєї поразки у цій війні».

Нагадаємо, що минулоріч за запитом Головного управління розвідки МОУ Фонд «Повернись живим» спільно з блогером Ігорем Лаченковим зібрав 230 мільйонів гривень на секретний проєкт «Black Box», який є масштабуванням попередньої, так само секретної ініціативи з «Повернись живим», загальною вартістю 40 мільйонів гривень.

З початку 2023 року в рамках проєкту акумульовано вже понад 270 мільйонів гривень. Це дало змогу завдати суттєвих збитків оборонному сектору ворога та зменшити кількість його військ, які мали поповнити окупаційний контингент.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення вартість допомоги ГУР МОУ з боку Фонду «Повернись живим» перевищила 1 мільярд гривень. Це, зокрема, і переданий Головному управлінню розвідки ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 для вартістю понад 16,5 млн доларів у складі:

БАЙРАКТАР 14 - «Повернись живим» купив та передав військовим комплекс Bayraktar TB2 - savelife.in.ua фото

— три ударних безпілотники Bayraktar TB2;
— система повітряного зв’язку;
— мобільний комплекс наземного управління;
— наземний термінал передачі даних;
— система розпізнавання «свій-чужий»;
— декілька десятків керованих авіаційних боєприпасів;
— та інше необхідне наземне обладнання і запасні частини.

Крім цього, у травні 2023 року команда «Повернись живим» оголисила про обладнання для спецпризначенців ГУР МОУмобільної станції розвідки загальною вартістю понад 41 мільйон гривень.

Творимо історію разом! ПІДТРИМАйТе БФ “ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”

ПІДТРИМАТИ