Перейти до головного вмісту

Підтримай нескорених

Проєкт опубліковано: 10 травня 2023, 07:00
Неактивний

Збір коштів завершено

Збір коштів продовжено

A man in a wheelchair is playing basketball at a sports competition

Зібрано

12 031 578грн

120%

Планувалось зібрати

10 000 000грн


Спільно з INTERTOP Фонд «Повернись живим» оголошує збір 10 000 000 грн на реабілітацію ветеранів через спорт і забезпечення національної збірної України в Invictus Games.

Українські захисники та захисниці, які отримали поранення та травми під час бойових дій представлять нашу країну та військо на міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту для ветеранів у Дюссельдорфі цієї осені. Вони стали на важкий шлях відновлення за допомогою спорту і їм потрібна наша з вами підтримка!

3 2017-го року збірна України бере участь у «Іграх нескорених», де ветерани російсько-української війни гідно представляють нашу державу та показують всьому світу силу й незламність свого духу. «Повернись живим» є співорганізатором національного відбору на Invictus Games з 2019 року, наші фахівці долучаються до відбору команди, супроводжують її на всіх етапах підготовки та на самих змаганнях, а ваші пожертви допомагають зробити цей процес якісним, безпечним та ефективним для відновлення та реінтеграції членів збірної.

Наш обовʼязок дбати про те, щоб якомога більше героїв, які зазнали поранень чи втратили здоровʼя на війні, змогли відновитися та повернутися до цивільного життя. Кожен із них має знати, що не залишиться сам-на-сам зі своїми видимими та невидимими ранами.

Підтримаймо тих, хто захищав наше майбутнє, чия воля сильніша за обставини!

Фонд «Повернись живим» спільно з INTERTOP зібрали 12 031 578 гривень на забезпечення Національної збірної України в Invictus Games 2023 і реабілітацію ветеранів через спорт під час проєкту «Підтримай Нескорених».

Українські захисники та захисниці, які отримали поранення та травми під час бойових дій представлять нашу країну та військо на міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту для ветеранів 9-16 вересня у Дюссельдорфі.

5 червня у Києві оголосили імена 25 учасників, які візьмуть участь у Invictus Games. 11 членів команди — ветерани війни з росією, решта — чинні військовослужбовці Сил оборони.

До збірної увійшли: Веніамін Бондарчук, Віталій Бородавка, Олександр Будько, Назар Вознюк, Володимир Гера, Ігор Дерман, Максим Дмитраш, Олег Должок, Микола Заріцький, Максим Зубов, Костянтин Кобиляну, Олександр Кравченко, Семен Лагун, Павло Лучків, Вадим Мазніченко, Олександр Маковей, Іван Молдун, Дмитро Полов’ян, Олександр Пономарьов, Ірина Тернікова, Володимир Товкис, Вадим Фасоля, Юлія Шевчук, Богдан Яроцький, Юлія Паєвська.

9 липня завершився перший навчально-тренувальний збір збірної України на Invictus Games. Учасники 18 днів тренувалися з плавання, стрільби з лука, легкої атлетики, велоспорту, веслування на тренажерах, паверліфтингу, настільного тенісу, волейболу сидячи та баскетболу на візках.

З 24 липня по 1 серпня тривав другий навчально-тренувальний збір. Команда тренувалася з баскетболу на візках під керівництвом ветерана російсько-української війни і співробітника «Повернись живим» Тараса Шпука. Підготувати учасників допомогла тренерка збірної США з баскетболу на візках Ханна Волкер. Окрім тренувань команда відвідала реабілітаційні центри. Учасники працювали з психологами.

15 серпня збірна вирушила у Хорватію на третій навчально-тренувальний збір, який тривав близько двох тижнів. Звідти учасники поїхали на тренування в Німеччину.

Збірна України здобула 34 медалі на Invictus Games 2023 у Дюссельдорфі. Команда має 12 золотих, 14 срібних та вісім бронзових нагород.

9-16 вересня українці змагалися в легкій атлетиці, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, плаванні, стрільбі з лука, велоспорті, волейболі сидячи, баскетболі на візках та настільному тенісі.

Найуспішнішими для нашої збірної стали веслування на тренажерах — 11 медалей, плавання — дев’ять нагород і стрільба з лука — п’ять.

Найбільше медалей для України здобув військовослужбовець ЗСУ Назар Вознюк: чотири «золота» та «срібло» у плаванні і веслуванні на тренажерах. Ще одну срібну медаль він приніс збірній разом з Олександром Пономарьовим, Ігорем Дерманом та Євгенієм Кірейонком у естафеті з плавання.

Володимир Товкис виграв дві золоті медалі у веслуванні на тренажерах і «бронзу» з метання диска. Вадим Мазніченко отримав бронзову медаль зі стрільби з лука. Максим Зубов здобув «срібло» з паверліфтингу. Також Володимир Товкис, Максим Зубов та Вадим Мазніченко разом отримали «золото» у стрільбі з лука.

Микола Заріцький приніс збірній золоту і срібну медалі з веслування на тренажерах. Також «золото» зі штовхання ядра і «срібло» з метання диска. Юлія Шевчук здобула золоту медаль у стрільбі з лука та дві срібні у веслуванні на тренажерах. Павло Лучків виграв «золото» у стрільбі з лука.

Олександр Маковей приніс Україні «золото» зі штовхання ядра.

Максим Дмитраш має дві срібні медалі — з веслування на тренажерах і  стрибків у довжину.

Іван Молдун виграв дві срібні медалі — веслування на тренажерах і плавання.

Олег Должок здобув срібну медаль з веслування на тренажерах.

Володимир Гера отримав «срібло» з метання диска.

Дмитро Полов’ян має дві «бронзи» з плавання, ще одну бронзову медаль з цього виду спорту виграв Олександр Будько.

Віталій Бородавка здобув «бронзу» у забігу на 100 м, а Ярина Аліманова отримала «бронзу» в змаганні з велоспорту.

Юлія «Тайра» Паєвська виборола бронзу зі стрільби з блочного лука та срібну медаль у запливі на 50 м вільним стилем серед жінок в категорії ISD. Її нагороджували особисто герцог та герцогиня Сассекські.

Україна бере участь у Invictus Games з 2017 року. З 2019-го фахівці «Повернись живим» долучаються до відбору команди, супроводжують її на всіх етапах підготовки та на самих змаганнях.

Інші проєкти