Перейти до головного вмісту

25 українських ветеранів і військовослужбовців візьмуть участь в Invictus Games 2023

Фонд «Повернись живим» спільно з INTERTOP зібрали 12 031 578 гривень на забезпечення Національної збірної України в Invictus Games 2023 і реабілітацію ветеранів через спорт під час проєкту «Підтримай Нескорених».

Українські захисники та захисниці, які отримали поранення та травми під час бойових дій представлять нашу країну та військо на міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту для ветеранів 9-16 вересня у Дюссельдорфі.

5 червня у Києві оголосили імена 25 учасників, які візьмуть участь у Invictus Games. 11 членів команди — ветерани війни з росією, решта — чинні військовослужбовці Сил оборони.

До збірної увійшли: Веніамін Бондарчук, Віталій Бородавка, Олександр Будько, Назар Вознюк, Володимир Гера, Ігор Дерман, Максим Дмитраш, Олег Должок, Микола Заріцький, Максим Зубов, Костянтин Кобиляну, Олександр Кравченко, Семен Лагун, Павло Лучків, Вадим Мазніченко, Олександр Маковей, Іван Молдун, Дмитро Полов'ян, Олександр Пономарьов, Ірина Тернікова, Володимир Товкис, Вадим Фасоля, Юлія Шевчук, Богдан Яроцький, Юлія Паєвська.

9 липня завершився перший навчально-тренувальний збір збірної України на Invictus Games. Учасники 18 днів тренувалися з плавання, стрільби з лука, легкої атлетики, велоспорту, веслування на тренажерах, паверліфтингу, настільного тенісу, волейболу сидячи та баскетболу на візках.

З 24 липня по 1 серпня тривав другий навчально-тренувальний збір. Команда тренувалася з баскетболу на візках під керівництвом ветерана російсько-української війни і співробітника «Повернись живим» Тараса Шпука. Підготувати учасників допомогла тренерка збірної США з баскетболу на візках Ханна Волкер. Окрім тренувань команда відвідала реабілітаційні центри. Учасники працювали з психологами.

15 серпня збірна вирушила у Хорватію на третій навчально-тренувальний збір, який тривав близько двох тижнів. Звідти учасники поїхали на тренування в Німеччину.

Україна бере участь у Invictus Games з 2017 року. З 2019-го фахівці «Повернись живим» долучаються до відбору команди, супроводжують її на всіх етапах підготовки та на самих змаганнях.